Toyota zapowiada premierę nowego crossovera

Toyota opublikowała teaser nowego elektrycznego crossovera, którego premiera odbędzie się pod koniec kwietnia 2021 roku w ramach Shanghai Motor Show. Wizerunek pokrytego tkaniną pojazdu został opublikowany przez służby prasowe japońskiej marki.

O nowym samochodzie Toyoty po raz pierwszy zrobiło się głośno pod koniec ubiegłego roku. Poinformowano wówczas, że Japończycy przygotowują zupełnie nowy model opracowany specjalnie na rynek europejski. Samochód będzie konkurował z Volkswagenem ID.4, Nissanem Ariya i innymi podobnymi pojazdami.

Crossover zostanie zbudowany na platformie e-TNGA, elektrycznej wersji nowej modułowej architektury Toyoty, która stanowi podstawę większości nowych modeli Toyoty. Podwozie e-TNGA oferuje różne konfiguracje z napędem na przednie, tylne i wszystkie koła, a także możliwość zastosowania układów napędowych i akumulatorów o różnych pojemnościach i mocach. Platforma ma ponadto tworzyć pojazdy o "doskonałych właściwościach jezdnych i atrakcyjnym wyglądzie".

Wiadomości na 7 grudnia 2020 r. Toyota zapowiada nowego crossovera na Europę Wiadomości 12 marca Nowa Toyota RAV4 przekształcona w samochód ratownictwa górskiego

Według nieoficjalnych doniesień, Toyota pracuje nad nowym modelem wspólnie z Subaru, które będzie produkować własną wersję crossovera o nazwie Evoltis. Produkcja zostanie uruchomiona w nowym zakładzie w Japonii, gdzie będą produkowane wyłącznie samochody z napędem elektrycznym.

Nowe auto ma zadebiutować w Szanghaju w formie samochodu koncepcyjnego, natomiast jego wersja produkcyjna pojawi się za dwa lata. Linia samochodów elektrycznych następnej generacji Toyoty poszerzy się o małego crossovera stworzonego wspólnie z Suzuki, większy samochód terenowy, a także minivana i sedana.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz