Porsche ogłosiło rosyjską cenę nowej wersji modelu 911 GT3

Porsche zaprezentowało nową wersję ekstremalnego supersamochodu 911 GT3 siódmej generacji z pakietem Touring. Samochód ten wyróżnia się bardziej powściągliwym wyglądem zewnętrznym i pewnymi rozwiązaniami stylistycznymi, które nawiązują do klasycznych samochodów sportowych z lat 70-tych.

Tak więc, nazwa pakietu "Touring" jest odniesieniem do homonimicznego wariantu coupe Porsche 911 Carrera RS z roku modelowego 1973, przy którym wypracowanie stawki na lakoniczny design i powściągliwe decyzje przy rejestracji wnętrza zostało wykonane.

Główną różnicą w stosunku do standardowego Porsche GT3 w wersji Touring był brak masywnego, stałego skrzydła - zastąpił je bardziej kompaktowy, ukryty spoiler, który automatycznie wysuwa się przy dużych prędkościach.

Kabina wykończona jest matową czarną skórą, tkaniną i aluminium. Wirtualna tablica przyrządów zawiera specjalną funkcję wyścigową Track Screen, w której cyfrowe instrumenty na krawędziach centralnego obrotomierza przełączają się w tryb zmniejszonego wyświetlania. Wyświetlają one tylko najważniejsze informacje podczas jazdy po torze wyścigowym: ciśnienie w oponach, ciśnienie oleju, temperaturę oleju i płynu chłodzącego oraz pojemność zbiornika paliwa.

Wiadomości na 16 lutego Porsche prezentuje najbardziej ekstremalną wersję nowej 911-tki Wiadomości 19 lutego Porsche 911 w wersji all-terrain sfotografowane podczas zimowych testów

Porsche 911 GT3 zostało wyposażone w czterolitrową, rzędową, atmosferyczną "szóstkę", zdolną rozkręcić się do 9000 obr/min. Silnik rozwija moc 510 KM i moment obrotowy 469 Nm. Domyślnie silnik współpracuje z sześciobiegową przekładnią manualną, ale jako opcję można zamówić siedmiozakresową "robotyczną" PDK. Coupe jest w stanie osiągnąć pierwszą "setkę" w 3,4 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 320 km/h (318 km/h w wersji z PDK).

Porsche 911 GT3 z pakietem Touring jest już dostępne do zamówienia w Rosji. Ceny za samochód zaczynają się od 13 890 000 rubli.

Autonews.ru można teraz czytać również na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz