Rozrząd Łady Granta z nowym silnikiem ujawniony

Sprzedaż samochodów Lada Granta z nowym silnikiem bazowym rozpocznie się w maju br. Zostało to zgłoszone przez Rossiyskaya Gazeta, która miała do dyspozycji wytyczne AvtoVAZ na temat kampanii zamówień dla dealerów na najbliższe miesiące.

Zgodnie z dokumentem, montaż Łady Granta z nowym 8-zaworowym silnikiem rozpocznie się 11 maja, a dostawy pierwszych samochodów zaplanowano na drugą połowę tego miesiąca.

Wcześniej ujawniono, że Lada Granta otrzyma zmodernizowaną 8-zaworową jednostkę napędową, która zadebiutowała w zmodernizowanym wagonie Lada Largus i zastąpiła poprzedni silnik o mocy 87 KM.

Jazdy próbne 18 marca Przegląd nowej Łady Largus 2021: co musisz wiedzieć Wiadomości 11 marca Avtovaz potwierdza mocniejszy silnik bazowy dla Lady Granta

Zmodernizowany silnik rozwija moc 90 KM i moment obrotowy 143 Nm, z czego 80% jest dostępne przy 1 000 obr. Silnik ten został wyposażony w zmodernizowany korbowód i grupę tłoków, zmodernizowany wał korbowy oraz zmodyfikowany mechanizm rozrządu. Udoskonalenie silnika wyeliminowało konieczność regulacji zaworów do przebiegu 90 tys. km.

Obecnie Lada Granta jest dostępna z silnikami o pojemności 1,6 litra i mocy 87, 98 i 106 KM. Skrzynia biegów jest pięciobiegowa, manualna, robotyczna lub czterozakresowa automatyczna. Ceny tego modelu zaczynają się od 510 900 rubli.

Komentarze

Dodaj komentarz