UAZ zaprezentuje nowy model na początku września

UAZ zaprezentuje nowy model 5 września 2021 roku, którego premiera odbędzie się pod Moskwą w ramach obchodów 80-lecia rosyjskiego producenta samochodów. Jest to zgłoszone w oficjalnej grupie VKontakte z Uljanowsk Automobilklubu.

Nie podano żadnych dodatkowych szczegółów dotyczących samochodu. UAZ od kilku lat pracuje nad nowym SUV-em, znanym w mediach jako rosyjski Land Cruiser Prado. Jednak w styczniu 2021 roku firma zamroziła projekt ze względu na pandemię koronawirusa i szereg innych przyczyn. Jednocześnie w UAZ-ie podkreślali, że projekt nie jest wykluczony.

Na chwilę obecną wiemy jedynie, że model ten będzie znacznie unowocześnionym Patriotem o konstrukcji ramowej. Na podstawie opublikowanych renderów, nowy model będzie się różnił od poprzednika innym grillem, maską, błotnikami i reflektorami LED.

Wiadomości od 18 stycznia UAZ zamroził prace nad "rosyjskim Prado" Artykuł 10 lipca 2020 r. "Rosyjskie Prado: co wiadomo o nowym UAZ-ie Patriocie

SUV miał być wyposażony w nowy silnik turbo z Zavolzhsky Engine Plant (ZMZ), zapewniający dwa stopnie wymuszenia: 150 i 180 koni mechanicznych. Skrzynia biegów - 6-biegowa manualna lub automatyczna o tym samym zakresie. Ponadto, pojawiły się doniesienia, że 2,2-litrowy silnik wysokoprężny z Forda Transita produkowany przez Sollers może zostać zaadaptowany dla SUV-a.

Ostatnią nowością UAZ-a są specjalne wersje modelu Patriot i pickup, których silniki mogą być zasilane zarówno benzyną, jak i gazem ziemnym. Ponadto wiadomo, że Uljanowska Fabryka Samochodów Osobowych opracowuje mobilny dom na bazie lekkiego samochodu ciężarowego Profi.

Autonews.ru można teraz czytać w Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz