Odświeżony crossover Haval H9 trafia do rosyjskich dealerów

Pierwsze egzemplarze zmodernizowanego SUV-a Haval H9 zaczęły trafiać do rosyjskich salonów dealerskich. Poinformował o tym na swoim Instagramie Sergey Strunov, kierownik sprzedaży Haval Elan-Motors. Opublikował też krótki filmik z tej nowości.

Odświeżony H9 otrzymał system multimedialny z 9-calowym wyświetlaczem, obsługą Apple CarPlay i ulepszoną grafiką, a także zmodernizowaną cyfrową deskę rozdzielczą. Listę elektronicznych asystentów kierowcy uzupełniają ostrzeżenia o otwartych drzwiach i cofaniu, asystent świateł drogowych i wykrywanie znaków drogowych. Wygląd zewnętrzny pojazdu pozostaje niezmieniony.

Główna zmiana techniczna dotyczy silnika benzynowego w tym SUV-ie. Moment obrotowy silnika został więc zwiększony z 350 Nm do 380 Nm, a jego moc zmniejszono z 245 do 218 koni mechanicznych. Chińczycy zdecydowali się na ten krok ze względu na konieczność spełnienia ekologicznej normy Euro 6. Jednostka ta współpracuje z układem napędu na wszystkie koła i 8-biegową automatyczną skrzynią biegów firmy ZF.

Wiadomości 4 marca Haval ogłasza rosyjskie ceny na zmodernizowanego crossovera H9 Wiadomości 10 marca Szczegóły dotyczące nowej generacji SUV-a Haval H9 ujawnione

Haval H9 jest dostępny w konfiguracji pięcio- i siedmiomiejscowej. Pojazd jest produkowany w zakładzie firmy w obwodzie tulskim.

Nowa generacja Haval H9 jest obecnie finalizowana w Chinach. Masowa produkcja modelu ma się rozpocząć w październiku tego roku. Pojazd będzie bazował na ramowym SUV-ie Wey Tank 300, którego sprzedaż w Chinach rozpoczęła się pod koniec ubiegłego roku. W Chinach samochód jest dostępny z dwulitrowym turbodoładowanym silnikiem benzynowym rozwijającym 227 KM i 387 Nm momentu obrotowego, który jest sparowany z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów. Według nieoficjalnych doniesień, kolejny Haval H9 otrzyma nadbiegową wersję tego silnika, lub taki silnik będzie częścią hybrydowego układu napędowego.

Autonews.ru można teraz czytać również na Telegramie.

View this post on Instagram

Komentarze

Dodaj komentarz