Subaru ujawnia pierwsze zdjęcie nowej generacji WRX sedan

Subaru opublikowało pierwszy teaser swojego sportowego sedana WRX następnej generacji. Samochód, który ma być znacznie mocniejszy i szybszy od swojego poprzednika, będzie miał swoją premierę przed końcem 2021 roku.

Wygląd zewnętrzny nowego sedana wykorzystuje wskazówki projektowe z samochodu koncepcyjnego Subaru Viziv Performace zaprezentowanego na Detroit Auto Show na początku 2017 roku. Zdjęcie sugeruje również, że model ten zachowa swój charakterystyczny masywny wlot powietrza w centralnej części maski.

Według wstępnych doniesień, kolejne Subaru WRX będzie wyposażone w nową, 2,4-litrową, turbodoładowaną "czwórkę" z opozycyjnym układem cylindrów, która ma rozwijać moc ponad 300 KM w standardowej wersji sedan i około 400 KM w wariancie STI. Silnik będzie pracował z wariatorem, ale samochód będzie dostępny również z klasyczną, manualną skrzynią biegów.

Wiadomości na 15 czerwca Subaru zmodernizowało crossovera Forester Tokio 2019 23 października 2019 r. Subaru pożegnało się z legendarnym silnikiem specjalną wersją WRX STI sedan

Obecna generacja Subaru WRX i WRX STI sedan jest obecnie dostępna do zamówienia w Rosji. Pierwszy samochód wyposażony jest w 2,0-litrowy silnik generujący 268 KM, a drugi - w silnik o pojemności 2,5 litra, wytwarzający 300 KM. Ceny samochodów zaczynają się od 3.429.000 rubli i od 4.599.000 rubli odpowiednio.

Komentarze

Dodaj komentarz