Kia prezentuje dużego sedana K8

Kia opublikowała zdjęcia i szczegóły na temat dużego sedana, K8, który zastępuje K7, znany również jako Cadenza w niektórych rynkach. Nowy model pojawi się przed flagowym K900 w line-upie południowokoreańskiej marki.

W zależności od rynku, Kia K8 będzie oferowana z czterema jednostkami napędowymi do wyboru. Silnikiem top-end będzie 3,5-litrowa "szóstka" z rodziny Smartstream, dostępna w dwóch modyfikacjach. Pierwsza jednostka, napędzana benzyną, będzie produkować 300 KM i 359 Nm momentu obrotowego. Druga jednostka będzie mogła zasilać się skroplonym propanem, a jej moc wyniesie 240 KM i 314 Nm.

Ponadto, w gamie silników znajdzie się 2,5-litrowy czterocylindrowy silnik wykorzystujący zarówno bezpośredni, jak i rozproszony wtrysk paliwa. Taki silnik rozwija moc 198 KM i moment obrotowy 258 Nm. Wszystkie silniki współpracują z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów i napędem na przednie koła, ale w wersji z jednostką 3,5 litra dostępna jest opcjonalna przekładnia z napędem na wszystkie koła.

Podstawową jednostką napędową będzie turbodoładowana czwórka o pojemności 1,6 litra, której moc nie została jeszcze ujawniona. Przykładowo, w niektórych modelach Kia i Hyundai jednostka ta produkuje 177 KM.

Wiadomości na 15 marca Kia prezentuje nowego crossovera Wiadomości 17 lutego Kia odtajniła nowy flagowy model K8 sedan

Jednym z elementów wyposażenia wnętrza sedana jest duży panoramiczny wyświetlacz, który łączy w sobie 12-calową cyfrową deskę rozdzielczą oraz dotykowy system informacyjno-rozrywkowy o tej samej przekątnej. W opcji sedan jest dostępny z 12-calowym wirtualnym wyświetlaczem projekcyjnym oraz systemem audio Meridian z 14 głośnikami z maskownicami z naturalnego włókna drzewnego.

Kia K8 może być wyposażona w zestaw elektronicznych "asystentów" Drive Wise, który obejmuje system unikania kolizji z przodu z wykrywaniem pieszych i rowerzystów, a także adaptacyjny tempomat, który wykorzystuje dane z nawigatora, aby zmniejszyć prędkość, na przykład, gdy zbliża się do skrętu w prawo. Ponadto, w wyposażeniu znajduje się system monitorowania martwego pola, kamery dookólne, a także system zdalnego parkowania.

Sprzedaż modelu Kia K8 rozpocznie się w kwietniu 2021 roku. Pierwszym rynkiem zbytu dla sedana będzie Korea Południowa, a następnie model trafi do innych krajów.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz