Kia prezentuje zmodernizowanego Cerato na rynek rosyjski

Kia otrzymała homologację typu pojazdu (VTA) dla zmodernizowanego sedana Cerato, którego sprzedaż w Rosji rozpocznie się we wrześniu 2021 roku. Informują o tym służby prasowe południowokoreańskiego producenta.

Zmodernizowana Kia Cerato stanie się pierwszym modelem marki w Rosji, który otrzyma nowe logo korporacyjne, przedstawiające połączone ze sobą wielkie litery w wielkim stylu. Ponadto, po raz pierwszy sedan będzie dostępny z nowym kompleksem telematycznym Kia Connect, dzięki któremu niektórymi funkcjami samochodu można sterować zdalnie za pomocą smartfona.

Linia silników nie ulegnie żadnym zmianom. Podobnie jak obecny model, zmodernizowana Kia Cerato będzie dostępna z jednostką o pojemności 1,6 litra, która generuje 128 KM i 155 Nm momentu obrotowego. Top-end silnik będzie nadal 2,0-litrowy cztery atmosferyczne, rozwijając 150 KM i 192 Nm. Pierwszy silnik współpracuje z 6-biegową skrzynią manualną lub automatem o tej samej gamie, a drugi - tylko ze skrzynią automatyczną.

Wiadomości na 14 kwietnia Kia prezentuje zmodernizowanego sedana Cerato Wiadomości 14 lipca Kia zaprezentowała przeprojektowaną rodzinę Ceed

Przypomnimy, że zmodernizowana Kia Cerato zadebiutowała w kwietniu 2021 roku w Korei Południowej, gdzie model sprzedawany jest pod nazwą K3. Kluczową zmianą w wyglądzie jest pojawienie się zmodyfikowanej przedniej optyki z nowymi światłami do jazdy dziennej, składającymi się z sześciu cienkich sekcji diodowych w każdym z reflektorów. Sedan otrzymał również nowy przedni zderzak z poprawionymi wlotami powietrza i błyszczącą czarną obwódką. Wyświetlacz systemu multimedialnego został zwiększony z 8 do 10,25 cala.

Produkcja zmodernizowanej Kia Cerato dla Rosji zostanie uruchomiona w zakładach "Avtotor" w Kaliningradzie. Ceny i zestawy modeli zostaną ogłoszone bliżej rozpoczęcia sprzedaży.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz