Auto poleasingowe - czy warto?

Dlatego też wykorzystujemy auta zarówno w życiu prywatnym, jak i prowadząc działalność. Niestety, koszt zakupu nowego samochodu z salonu jest naprawdę wysoki, przez co wielu osób zwyczajnie na to nie stać. Alternatywą jest zakup auta poleasingowego. Czy jednak jest to dobry pomysł?

Auto poleasingowe czyli?

Leasing to coraz bardziej popularna metoda finansowania samochodu, z której korzystają zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa. Umowa leasingowa obejmuje zazwyczaj okres kilku lat, po upływie którego leasingobiorca może zadecydować, czy wykupuje samochód na własność, czy też pozostawia go firmie leasingowej i decyduje się na zakup nowego pojazdu. Auta, które są zwracane są sprzedawane na rynku wtórnym. To właśnie samochody poleasingowe, które możemy znaleźć w ofertach wielu firm.

Dlaczego warto kupić auto poleasingowe?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta - ponieważ jest to opłacalne. Każdy, kto choć trochę interesuje się motoryzacją wie doskonale, że auta najwięcej tracą na wartości w ciągu pierwszych kilku lat po opuszczeniu salonu. Dlatego też zakup auta poleasingowego może oznaczać oszczędności rzędu od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Dla wielu osób jest to więc jedyna szansa na to, by spełnić swoje marzenia o nowym samochodzie. Warto również wspomnieć o tym, że auta poleasingowe to najczęściej modele najbardziej znanych i cenionych producentów a ich przekrój jest naprawdę szeroki. Z powodzeniem kupimy zarówno małe auto miejskie, jak i duży samochód dostawczy..

Na co warto uważać?

Mimo wszystko mamy jednak do czynienia z autem używanym, o którego historii często nie wiemy zbyt wiele. Bardzo wiele z tych pojazdów była ciągle w trasie, przez co ich stan może nie być najlepszy. Nie oznacza to oczywiście, że powinniśmy rezygnować z zakupu samochodu poleasingowego, niemniej jednak warto zachować ostrożność i nie popełniać pochopnych decyzji.

Dokładny przegląd auta u specjalisty oraz naprawa

Jeśli decydujemy się na zakup samochodu używanego powinniśmy zadbać o dokładne sprawdzenie w jakim stanie znajduje się pojazd. W tym celu warto odwiedzić stację diagnostyczną lub serwis samochodowy. Może bowiem okazać się, że niektóre z części samochodowych wymagają wymiany na nowe. Na szczęście, nie musi to wcale oznaczać dużych wydatków. Bardzo często bowiem wymienić należy jedynie części, które ulegają zużyciu w trakcie jazdy takich jak filtry czy klocki hamulcowe. Tego typu części zamienne za nieduże pieniądze zamówimy przez internet w sklepach motoryzacyjnych takich jak carpardoo.pl.

Podsumowując, zakup auta poleasingowego może być dobrym pomysłem, dzięki któremu uda nam się zaoszczędzić naprawdę sporo. Warto jednak pamiętać, że mamy do czynienia z autem używanym, które niejednokrotnie przejechało tysiące kilometrów. Dokładne sprawdzenie stanu auta oraz wykonanie niezbędnych napraw ma ogromne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa.

 

Komentarze

Dodaj komentarz