Dealerzy zaprzeczają zakazowi sprzedaży używanych samochodów z wolnej ręki

"Stowarzyszenie Rosyjskich Dealerów Samochodowych (ROAD) zdementowało doniesienia mediów o istnieniu propozycji Ministerstwa Przemysłu i Handlu, aby zakazać sprzedaży używanych samochodów z rąk. Jak poinformowała RBC służba prasowa organizacji, w chwili obecnej nie ma takiej inicjatywy.

"Jest propozycja zwiększenia sprzedaży samochodów używanych poprzez centra dealerskie. Istnieje całkowicie logiczne pragnienie ze strony dealerów, aby zwiększyć sprzedaż poprzez sieci. Teraz sprzedaje się 6%, chcemy sprzedawać 20-30% jak w Europie. Państwo na tym skorzysta, bo będzie czysty rynek, będą podatki, będą miejsca pracy. O tym właśnie rozmawialiśmy. Jak to było pokręcone, że wkrótce będzie można sprzedawać samochody tylko po przejściu diagnostyki w centrach dealerskich - tak się nie stało", - wyjaśniła rzeczniczka "Stowarzyszenia Rosyjskich Dealerów Samochodowych" (ROAD) Tatiana Sotnikowa.

Dla przypomnienia, Rossijskaja Gazieta podała wcześniej, że Rosja może wprowadzić zakaz sprzedaży używanych samochodów. Powołując się na szefa ROAD, Vladimira Mozhenkova, gazeta zauważyła, że jeśli nowe zasady zostaną przyjęte, wszystkie używane samochody będą przechodzić przygotowanie przedsprzedażowe w specjalnych salonach.

Komentarze

Dodaj komentarz