Volkswagen ogłasza ceny na specjalne Polo dla fanów piłki nożnej

Volkswagen rozpoczął przyjmowanie zamówień na nową wersję Polo przeznaczoną na rynek rosyjski o nazwie Football Edition. Została ona poświęcona zbliżającym się Mistrzostwom Europy w Piłce Nożnej EURO 2020, jednak z powodu pandemii koronawirusa to wydarzenie sportowe zostało przesunięte na lato 2021 roku. Według informacji prasowej niemieckiej marki (dostępnej na stronie Autonews.ru), samochód wejdzie do sprzedaży w kwietniu tego roku. Ceny samochodu zaczynają się od 1 129 900 rubli.

Volkswagen Polo Football Edition wyposażony jest w silnik atmosferyczny o pojemności 1,6 litra. Moc silnika wynosi 110 koni mechanicznych. Skrzynia biegów jest pięciobiegowa manualna lub sześciozakresowa automatyczna. Nowość może być również dostępna z silnikiem turbo o pojemności 1,4 litra i mocy 125 KM. Urządzenie współpracuje z zrobotyzowaną przekładnią z dwoma sprzęgłami.

Samochód różni się od zwykłego Polo specjalnym logo na pokrywie bagażnika oraz nakładkami na przednich progach z napisem "Football Edition". We wnętrzu emblemat "EURO 2020" pojawia się na dywanikach podłogowych i środkowym podłokietniku.

W wyposażeniu znajduje się kamera cofania, 8-calowy system multimedialny z Bluetooth/App-Connect i sześcioma głośnikami. W liftbacku znajdują się również gniazda USB dla pasażerów z tyłu. Przedział bagażowy ma pojemność 530 litrów.

Wideo 28 sierpnia 2020 r. Kupno Volkswagena Polo: ceny, pakiety wyposażenia, porównanie z Rapidem Wideo 16 lipca 2020 r. Nowy Volkswagen Polo na rynek rosyjski: wrażenia i szczegóły

Volkswagen został oficjalnym partnerem Unii Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) jeszcze w 2018 roku. W ramach tej współpracy niemiecka firma planuje pomóc w transporcie uczestników, kibiców i organizatorów mistrzostw.

Komentarze

Dodaj komentarz