Sprawdzenie OC

Możliwość sprawdzenia OC online jest przydatna zarówno w sytuacji kolizji z kierowcą, który nie ma przy sobie dokumentów jak i np. planując zakup pojazdu, którego historii nie znamy.

Jak sprawdzić OC online?

Od lutego 2012 roku za pomocą strony internetowej Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (www.ufg.pl) można zaledwie w kilkanaście sekund sprawdzić numer polisy OC.

 

Jak to zrobić – przewodnik krok po kroku:

1. Wchodzimy w zakładkę „sprawdź OC dla pojazdu” – wybieramy identyfikację za pomocą numeru rejestracyjnego lub numeru VIN.

sprawdzenie oc

źródło: www.ufg.pl

 

2. Określamy dzień i kraj zdarzenia. Ważne! Udostępniania informacja dotyczy tylko wybranego dnia zapytania.

sprawdzenie oc online

źródło: www.ufg.pl

 

3. Otrzymujemy informację o tym, czy i w jakim towarzystwie wykupiono ubezpieczenie OC dla danego pojazdu.

sprawdz oc online

źródło: www.ufg.pl

Sprawdzenie online OC pojazdu jest całkowicie BEZPŁATNE.

Kiedy sprawdzić OC?

Warto pamiętać o sprawdzeniu OC, zwłaszcza gdy dojdzie do kolizji i sprawca nalega na ugodowe rozwiązanie sprawy, bez konieczności wzywania policji. Bezwzględnie należy wówczas sprawdzić polisę OC, zanim zdecydujemy się na jakiekolwiek ustępstwa. Kilkanaście sekund i telefon z dostępem do Internetu dadzą nam pewność co do ewentualnego odszkodowania z OC sprawcy.

Zanim kupisz używany pojazd – sprawdź OC

Baza UFG jest pomocna również wtedy, gdy rozważamy zakup używanego pojazdu. Szybko i bez problemu sprawdzimy wiarygodność sprzedającego i upewnimy się, czy auto na pewno ma ważne ubezpieczenie.

UWAGA! Warto wiedzieć, że w ten sposób możemy sprawdzić nie tylko samochód, ale również motocykl, autobus, a nawet ciągnik.

Baza UFG – co to jest?

Ośrodek Informacji UFG dysponuje największą bazą o polisach komunikacyjnych na terenie Polski. Wszystkie towarzystwa posiadające w swojej ofercie OC są zobowiązane do przekazywania informacji o każdej polisie do UFG w ciągu maksymalnie 14 dni od daty jej sprzedaży bądź zgłoszenia szkody czy wypłaty odszkodowania.

Do podstawowych zadań UFG należą: wypłata odszkodowań dla osób poszkodowanych w wypadkach drogowych, gdy sprawca kolizji nie miał polisy OC lub uciekł z miejsca zdarzenia oraz kontrola i nakładanie kar za brak aktualnego OC komunikacyjnego.

Komentarze

Dodaj komentarz