Mercedes wyznaczył datę premiery elektrycznego Gelandewagena

Mercedes-Benz zaprezentuje całkowicie elektryczną wersję SUV-a Klasy G na targach motoryzacyjnych IAA w Monachium we wrześniu 2021 roku. Informuje o tym Mbpassionblog, powołując się na źródła zaznajomione z sytuacją. Według nich, koncept o nazwie EQG zostanie pokazany na targach motoryzacyjnych. Wersja seryjna modelu zadebiutuje w przyszłym roku lub 2023.

Wszystkie dane techniczne samochodu są jeszcze trzymane w tajemnicy. Magazyn Motor1 założył, że "zielony" Gelandewagen otrzyma dwa silniki elektryczne i napęd na wszystkie koła. Moc SUV-a będzie przekraczać 500 koni mechanicznych. Oczekuje się, że zasięg podróżny wyniesie około 500 kilometrów.

Pod względem masy nowość będzie ważyć znacznie więcej niż wysokoprężna wersja SUV-a i "doładowane" AMG G63. Mercedes-Benz sam potwierdził prace nad elektrycznym Gelandewagenem, ale wszystkie szczegóły dotyczące przyszłej nowości są jeszcze utajnione.

Wiadomości od 5 lutego Ekstremalna wersja Mercedesa Klasy G ujawniona na filmie Wiadomości 27 lutego 2020 r. Mercedes-Benz Klasy G zamieniony w ciężkiego pickupa

W chwili obecnej istnieje już elektryczna Klasa G. Ale ten samochód został opracowany nie przez Mercedesa, ale przez austriacką firmę Kreisel Electric. Jeden z pierwszych egzemplarzy "zielonego" SUV-a trafił w ręce Arnolda Schwarzeneggera.

Pojazd wyposażony jest w napęd elektryczny o mocy 360 kW (490 KM). SUV jest w stanie przyspieszyć ze startu stojącego do setki w 5,6 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 183 km na godzinę. Silnik jest zasilany przez pakiet akumulatorów o mocy 80 kWh, który pozwala na przejechanie około 300 kilometrów bez ładowania.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz