Niemcy opracowali elektryczną Ładę Nivę. Zdjęcia i ceny

Niemiecka firma Schmid GmbH z siedzibą w małym miasteczku Traiching, zaprezentowała nietypową wersję rosyjskiego SUV-a Lada Niva Legend. Jak podaje Autoforum, nowość otrzymała elektryczny układ napędowy. Cena za "zielonego" SUV-a wynosi 19.900 euro (około 1,72 mln rubli).

Nowość wyposażona jest w silnik elektryczny o mocy ponad 80 KM, akumulator o pojemności 30 kWh oraz gniazdo 220 V w bagażniku. Twórcy twierdzą, że samochód może przejechać 300 km bez ładowania, ale magazyn uważa, że rzeczywista liczba będzie znacznie niższa.

Na swojej oficjalnej stronie internetowej Niemcy dokonali obliczeń, według których okazuje się, że właściciele elektrycznej Łady Niva będą w stanie zaoszczędzić około 2.000 euro rocznie na paliwie. Schmid GmbH przypomniała również, że "zielone" samochody nie są opodatkowane w tym kraju przez 10 lat.

Na początku tego roku Avtovaz postanowił zmienić nazwę SUV-a Lada 4×4 i przywrócił mu jego oryginalną nazwę Niva, po czym samochód stał się znany jako Lada Niva Legend. Jedyne zmiany w wyglądzie modelu to markowe tabliczki znamionowe i nowe maski na tylnych słupkach.

Wiadomości na 4 sierpnia Pojazd elektryczny UAZ Hunter za 3,5 mln rubli opracowany w Czechach Wiadomości 3 sierpnia SUV Lada Niva wyprzedza Largusa w sprzedaży

Zwykły SUV jest wyposażony w silnik benzynowy o pojemności 1,7 litra, który generuje 83 KM i 129 N-m momentu obrotowego. W samochodzie zachowano również pięciobiegową skrzynię manualną, napęd na wszystkie koła, skrzynię transferową i blokadę mechanizmu różnicowego między osiami.

Oprócz rosyjskiego SUV-a, firma Schmid GmbH przerobiła na elektryczny model Dacia (Renault) Sandero. Wcześniej Niemcy sprzedawali również "zielonego" Volkswagena Golfa trzeciej generacji.

Wcześniej czeski startup MW Motors stworzył samochód elektryczny na bazie SUV-a UAZ Hunter. W chwili obecnej firma otworzyła już zamówienia na tę nowość. Ceny "zielonego" SUV-a o nazwie Spartan zaczynają się od 39 990 euro (około 3,46 mln rubli). Moc jednostki elektrycznej wynosi 160 KM. Silnik samochodu jest zasilany przez blok akumulatorów o pojemności od 56 do 90 kilowatogodzin.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz