Nowa Toyota Land Cruiser Prado została ogłoszona

Toyota wprowadzi na rynek kolejną generację SUV-a Land Cruiser Prado w sierpniu-wrześniu 2023 roku. To jest zgłaszane przez Best Car Web powołując się na japońskich dealerów marki. Początkowo planowano, że model ten zadebiutuje rok po premierze Toyoty Land Cruiser 300 - w okolicach lata lub jesieni 2022 roku.

Zdjęcie: bestcarweb.jp

Nie podano przyczyn przesunięcia terminu. Dealerzy marki uważają, że decyzja ta ma "charakter strategiczny". Nie ma oficjalnego potwierdzenia tej informacji.

Wszystkie dane techniczne Land Cruisera Prado piątej generacji utrzymywane są w tajemnicy. Według wstępnych danych nowość będzie większa od swojego poprzednika i zachowa ramę typu spar-type. SUV będzie dostępny w wersji pięcio- i siedmiomiejscowej.

Wiadomości na 19 grudnia 2020 r. Nowa generacja Land Cruisera Prado: zdjęcia i szczegóły Jazdy próbne 20 października 2020 r. Ciszej, kochanie. Jazda próbna nową Toyotą Land Cruiser Prado

Linia silników będzie obejmować jednostkę wysokoprężną o pojemności 2,8 litra, która produkuje ponad 200 koni mechanicznych. W późniejszym czasie Japończycy zamierzają zaprezentować hybrydową modyfikację SUV-a.

W Rosji obecny Land Cruiser Prado został w zeszłym roku poddany modyfikacji. Ceny za samochód zaczynają się od 2 980 000 rubli. Główną nowością techniczną pojazdu jest zmodernizowany 2,8-litrowy silnik turbo diesel o mocy 204 KM i momencie obrotowym 500 Nm. Dzięki tej jednostce SUV rozpędza się do setki w 9,9 sekundy. Maksymalna prędkość wynosi 175 km na godzinę.

Gama silników obejmuje również 2,7-litrowy silnik benzynowy o mocy 163 KM. Dodatkowo dostępny jest 4,0-litrowy silnik benzynowy. Moc tego silnika wynosi 249 koni mechanicznych.

Autonews.ru można teraz czytać również na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz