Mercedes ujawnił "sedana przyszłości". Zdjęcie

Mercedes ujawnił wnętrze luksusowego modelu elektrycznego EQS. Ten elektryczny samochód będzie miał swoją pełną premierę 15 kwietnia i będzie można go kupić w Europie i USA latem 2021 roku.

Pierwszą rzeczą, która wyróżnia się w kabinie jest MBUX Hyperscreen, ogromny 56-calowy ekran, który rozciąga się na całą szerokość przedniej części nadwozia. W rzeczywistości są to trzy ekrany połączone ze sobą w sposób płynny. Mercedes twierdzi, że ekran Hyperscreen, choć zaawansowany technologicznie, jest łatwy w obsłudze. Oprócz systemu multimedialnego, ekran będzie łączył w sobie funkcje deski rozdzielczej, systemu nawigacji i różnych ustawień pojazdu.

W kabinie znajdą się również "pejzaże dźwiękowe", które będą odpowiedzialne za atmosferę akustyczną - w końcu samochód elektryczny nie ma silnika benzynowego i jest prawie bezgłośny. W standardzie będą dwa zestawy dźwięków, które będzie można dowolnie wyłączać i podłączać np. do dowolnego serwisu streamingowego - wszystko zintegrowane z systemem multimedialnym.

Wiadomości na 9 stycznia Daimler ujawnił 56-calowy ekran. Pojawi się w Mercedesie EQS Wiadomości na 3 marca Mercedes ujawnił wideo wnętrza swojego flagowego samochodu elektrycznego z hiperekranem

Ponadto, EQS posiada kilka programów masażu, a we wnętrzu unosi się zapach No.6 MOOD Linen, opracowany specjalnie dla tego samochodu. Ponadto, fotele w EQS posiadają kilka programów masażu, a we wnętrzu znajduje się specjalnie opracowany zapach No. 6 MOOD Linen.

Zdjęcie: Mercedes Zdjęcie: Mercedes Zdjęcie: Mercedes

EQS będzie produkowany w fabryce w Sindelfingen, natomiast akumulatory do niego będą wytwarzane w fabryce w Untertückheim. Samochód ten otrzyma baterię o mocy 108 kW, dzięki której będzie mógł przejechać do 700 km bez konieczności doładowywania.

Komentarze

Dodaj komentarz