Oto, jak możesz używać laptopa w samochodzie podczas podróży

Podróże, szczególnie te dłuższe, nieodzownie łączą się z przychodzącą zewsząd nudą. Ciężko bowiem przez wiele godzin jednostajnie zachwycać się mijanymi widokami, szczególnie jeśli będą one widoczne tylko z poziomu autostrady. W trasie z pomocą może przyjść tradycyjna książka, czytnik ebooków czy gra karciana, jednak także coś dla wielu mniej oczywistego – laptop. Przenośny komputer w samochodzie można wykorzystać na wiele sposobów, urozmaicając sobie kolejne kilometry lub dłuższe przystanki.

Przede wszystkim – odpowiednie gadżety

By móc przejść do dalszych etapów rozmów o tym, jak wykorzystać laptopa w samochodzie, trzeba zgłębić przez chwilę temat gadżetów. Wydatek stosunkowo niewielkiej sumy może w znaczący sposób wpłynąć na ergonomię użytkowania przenośnego komputera w podróży, co z kolei można ocenić jako bezcenne.

Jedną z podstaw użytkowania laptopa w samochodzie jest oczywiście stały dostęp do prądu. Choć nowoczesne urządzenia posiadają ogniwa wystarczające na kilka godzin pracy, chcąc cieszyć się długim dostępem do rozrywki czy plików firmowych, warto zaopatrzyć się w mały i niepozorny przedmiot, jakim jest samochodowa przetwornica prądu. Urządzenie podłączane do gniazda 12V zamienia prąd stały w zmienny, pozwalając na podpięcie sprzętów wykorzystujących 230V. Dzięki temu zabiegowi laptop może czerpać energię elektryczną z akumulatora samochodowego, który z kolei ciągle ładowany jest w trasie przez alternator. Takim oto sposobem nigdy nie zabraknie Ci energii!

Przydatnym instrumentem, szczególnie na postoju, może okazać się rozkładany stolik, mocowany do wieńca kierownicy. Lekki i tani gadżet pozwoli poczuć się niczym w wysokiej klasy pociągu, oferując do dyspozycji spory obszar do pracy, a nawet dedykowane miejsce na napój.

Optymalizacja pracy – przenośne biuro w podróży

Wiele stanowisk pracy wymaga bycia w ciągłym ruchu. Przedstawiciele handlowi oraz różnego rodzaju doradcy pokonują rocznie dziesiątki tysięcy kilometrów. Nietrudno zatem wyliczyć, że stanowi to pokaźną ilość godzin. Sporo czasu spędzają także na postojach, które niekoniecznie muszą kończyć się na tankowaniu i chwilowej obserwacji krajobrazu. Czasem warto przystanąć na nieco dłużej i zregenerować siły, przy okazji wykonując kilka prostych służbowych zadań. Optymalizacja pracy dzięki laptopowi w samochodzie może przynieść niezłe długofalowe efekty, które przyniosą same korzyści, zarówno dla pracownika (mniej zadań pozostawionych „na zaś”), jak i jego pracodawcy (lepsze wykorzystanie czasu pracy przez zatrudniane osoby).

Odpoczynek od podróży przy przekąskach i serialu

Dobre wykorzystanie laptopa w podróży nie kończy się tylko na pracy, a wręcz przeciwnie! Po długich godzinach w aucie przyda się chwila drzemki i relaks. Ten ostatni można czynić na wiele sposobów, jednak duża popularność serwisów VOD przyczyniła się do spędzania czasu przy filmach lub serialach. Obejrzenie jednego czy dwóch odcinków ulubionej serii może nie tylko dać odpoczynek głowie, ale także wprawić kierowcę w lepszy nastrój. To może się później przełożyć na jego bezpieczeństwo, bowiem frustracja, agresja i zmęczenie to główne powody wypadków na drogach.

Szybkie planowanie kolejnych etapów wycieczki na postoju

Planując urlop w dalekim zakątku kraju czy świata nie można przewidzieć wszystkiego. Różnym nieprzewidzianym zdarzeniom z łatwością można jednak sprostać, posiadając dostęp do sieci Internet. Ta obecna jest w każdym smartfonie, jednak o wiele łatwiej z dobroci internetu korzysta się przy pomocy komputera przenośnego. Laptop w samochodzie może służyć jako szybki podgląd mapy na dużym ekranie, czy niemal natychmiastowa wyszukiwarka noclegów.

Laptop w samochodzie – dla marudnych współpasażerów

Nierzadko zdarza się, że kierowca ma na pokładzie swojego auta pasażerów, nieszczególnie przepadających za długimi podróżami. Mogą to być znajomi, rodzina, a przede wszystkim, dzieci. Szybkim źródłem pozbycia się wśród nich nudy jest wykorzystanie starego laptopa jako centrum rozrywki w podróży – proste gry, filmy i seriale czy portale społecznościowe czekają z otwartymi ramionami na rządnych zabicia nudy podróżujących!

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Dodaj komentarz