Chińska firma Lynk & Co zaprezentowała flagowego crossovera bazującego na Volvo

Chińska firma Lynk & Co, będąca częścią koncernu Geely, zaprezentowała flagowy model produkcyjny 09 crossover. Model bazuje na platformie SPA (Scalable Product Architecture), na której opierają się nowe pojazdy Volvo (również należące do Geely). Informuje o tym Autohome.

Crossover Lynk & Co 09 ma 5,05 metra długości i wyposażony jest w 2,0-litrowy, czterocylindrowy silnik z turbodoładowaniem o mocy 252 koni mechanicznych, który współpracuje z 48-woltowym rozrusznikiem, 9-biegową automatyczną skrzynią biegów i systemem napędu na wszystkie koła.

Ponadto, model ten będzie miał później hybrydowy wariant układu napędowego, w którym benzynowy doładowanie będzie sparowany z jednostką elektryczną w tylnej osi, ale nie ma jeszcze słowa na temat takiej wersji. Wreszcie, Lynk & Co 09 będzie miał top-end wariant z 431bhp benzynowo-elektrycznej jednostki z możliwością ładowania baterii z krajowej sieci energetycznej.

W kabinie flagowego crossovera Lynk & Co znajdzie się siedem wyświetlaczy, w tym 12,3-calowa wirtualna deska rozdzielcza, oddzielne ekrany klimatyzacji, dwa wyświetlacze systemu multimedialnego oraz ekran projekcyjny.

Wiadomości na 20 lipca 2017 r. Volvo będzie dzielić się nowymi rozwiązaniami z chińską marką Lynk & CO Wiadomości 18 maja Geely opracuje crossovera z drzwiami w stylu Lamborghini

Ponadto na liście opcji znajdują się wentylowane fotele przednie, odświeżacz powietrza, akustyka Bose z 14 głośnikami, a także adaptacyjny tempomat, system rozpoznawania znaków drogowych i funkcja aktywnego utrzymywania pasa ruchu.

W Chinach sprzedaż nowego Lynk & Co 09 rozpocznie się przed końcem tego roku. Ceny tego crossovera zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Autonews.ru można teraz czytać również na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz