Lexus wprowadził na rynek sportowego sedana z odtwarzaczem płyt winylowych. Wideo

Lexus zaprezentował nowy koncepcyjny sedan o nazwie Lexus IS Wax Edition. Jego głównym elementem jest wysuwany odtwarzacz płyt winylowych, który został zamontowany w schowku. W projekt zaangażowane było również studio SCPS z Los Angeles, a także DJ-e Madlib i Kaytranada, którzy nagrali kilka utworów na 7-calowy LP dla Lexusa IS Wax Edition.

Sam gramofon został wydrukowany w 3D. Urządzenie zostało wykonane z wykorzystaniem włókna węglowego i aluminium. Utwory odtwarzane są przez system stereo Mark Levinson z 17 głośnikami. Wymiary urządzenia są na tyle duże, że można na nim odtworzyć 12-calową płytę.

Firma twierdzi, że zmodyfikowane zawieszenie daje sedanowi bardzo płynną jazdę, dzięki czemu płyty można słuchać bez żadnych problemów. Nie przewiduje się wersji produkcyjnej prototypu. Koncept będzie wykorzystywany jako samochód demonstracyjny podczas różnych imprez japońskiej marki.

Wiadomości od 23 marca Lexus zapowiada premierę nowego fastbacka z dużym prześwitem Wiadomości 27 lutego Lexus wypuścił trenerów stylizowanych na model IS F Sport. Zdjęcie

Wcześniej Lexus zaprezentował inny koncept oparty na sedanie IS, który przeznaczony jest dla fanów gier wideo. Firma poinformowała, że jest to pierwszy samochód zaprojektowany przy udziale użytkowników Twitcha (serwisu streamingowego specjalizującego się w grach komputerowych) i stworzony "tylko dla nich". W komplecie z sedanem znajduje się ogromny, zakrzywiony monitor. Dla wygody gracza, samochód wyposażony jest w wysuwaną klawiaturę i joystick wydrukowany w 3D. W bagażniku sedana zainstalowany jest wydajny komputer z procesorem AMD.

Autonews.ru można teraz czytać również na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz