Wygląd nowego Renault Sandero został opatentowany w Rosji

Renault opatentowało w Rosji wygląd kompaktowego hatchbacka Sandero trzeciej generacji. Odpowiedni dokument z wizerunkami nowości pojawił się w piątek, 19 marca, w otwartej bazie danych Federalnego Instytutu Własności Przemysłowej i Intelektualnej (FIPS).

Zdjęcie: fips.ru

Sądząc po zdjęciach, rosyjski model będzie się różnił od wersji europejskiej (w UE samochód jest sprzedawany pod marką Dacia) osłoną chłodnicy, a także markowym emblematem. Dane dotyczące terminu premiery hatchbacka i jego silników na rynek krajowy nie są jeszcze znane. Jednak Renault prowadzi już testy drogowe Sandero dla Rosji - w lutym samochód był widziany w Togliatti na terytorium AvtoVAZ.

Dacia Sandero i Logan trzeciej generacji zostały zaprezentowane jesienią ubiegłego roku. Modele zostały stworzone na modułowej platformie CMF-B, a gama silników obejmuje doładowane i niedoładowane silniki o pojemności 1,0 litra i mocy od 65 do 100 koni mechanicznych.

Wiadomości na 16 lutego. Nowe Renault Sandero sfotografowane w Rosji Nowe produkty 8 października 2020 r. Inna historia: 5 faktów na temat nowego Logana i Sandero

Zakłada się, że samochód będzie oferowany w Rosji z poprzednimi jednostkami 1,6-litrowymi rozwijającymi 82, 102 i 113 KM. Silniki mogą pracować z pięciobiegową skrzynią "manualną", czterozakresowym "automatem" lub wariatorem. Nie jest wykluczone, że Sandero doczeka się modyfikacji z silnikiem turbo o pojemności 1,33 litra, który jest montowany w coupe-crossoverze Arkana i nowym Dusterze.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz