Mini wprowadzi elektrycznego hatchbacka do Rosji

Mini zamierza wprowadzić do Rosji elektrycznego hatchbacka Cooper SE. Jak wynika z komunikatu służby prasowej marki, sprzedaż nowości na naszym rynku rozpocznie się w przyszłym roku. Sama firma nazywa Coopera SE "w pełni elektrycznym małym samochodem klasy premium".

Samochód ten miał swoją światową premierę jeszcze w 2019 roku. Stylistyka samochodu jest podobna do MINI Electric Concept z 2017 roku. Hatchback jest wyposażony w "zamkniętą" osłonę chłodnicy, specjalne aluminiowe felgi i port na kabel do ładowania po prawej stronie.

MINI Cooper SE jest wyposażony w silnik elektryczny BMW i3S, który rozwija moc 184 KM (135 kW). (135 kW) i 270 Nm momentu obrotowego. Silnik ten pozwala rozpędzić trzydrzwiową limuzynę ze startu stojącego do 60 km/h w 3,9 sekundy, a przyspieszenie do setki zajmuje 7,3 sekundy. Prędkość maksymalna jest siłą rzeczy ograniczona do 150 km/h.

Wiadomości na 30 marca Mini prezentuje samochód bezpieczeństwa dla Formuły E Wiadomości 25 marca MINI ogłosiło swój najmocniejszy jak dotąd samochód elektryczny

Zestaw akumulatorów litowo-jonowych zainstalowanych pod podłogą samochodu zapewnia zasięg od 235 do 270 kilometrów. Dzięki ładowarce o mocy 11 kW baterię można naładować do 80% w 2,5 godziny, a dzięki szybkiemu systemowi o mocy 50 kW w zaledwie 35 minut.

Firma podkreśliła, że Mini stanie się marką w pełni elektryczną na początku następnej dekady. W pierwszej połowie tego roku na całym świecie sprzedano 23 777 samochodów elektrycznych tej marki. Spośród nich 13 454 modele to Cooper SE.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz