Kia prezentuje europejską wersję Sportage nowej generacji

Kia zaprezentowała europejską wersję crossovera Sportage nowej generacji, która różni się od wersji globalnej wymiarami i niektórymi elementami stylistycznymi. Publiczna premiera samochodu odbędzie się 7 września podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Monachium.

Długość crossovera dla Europy wynosi 4515 mm, czyli jest o 105 mm krótsza niż dla reszty świata. Rozstaw osi został zmniejszony o 75 mm do 2680 mm. Zewnętrznie auto różni się innymi zderzakami i lekko zmodyfikowanymi bokami nadwozia.

Europejska linia silników Kia Sportage obejmuje turbodiesle o pojemności 1,6 litra i mocy 115 i 136 KM, a także benzynowe doładowania o mocy 150 i 180 KM o tej samej pojemności, które współpracują z 48-woltowym rozrusznikiem-generatorem w schemacie "mild hybrid".

Ponadto, dla crossovera dostępny jest wariant hybrydowy z silnikiem o pojemności 1,6 litra, sześciobiegowym "automatem" z silnikiem elektrycznym i akumulatorem trakcyjnym o pojemności 1,49 kilowatogodzin. Wydajność szczytowa jednostek sięga 230 KM. Taki samochód zużywa nie więcej niż 6 litrów paliwa na 100 km w cyklu mieszanym.

Wreszcie, nowa Kia Sportage ma wersję hybrydową z możliwością ładowania akumulatorów z zewnętrznych źródeł energii. Składa się on z 1,6-litrowego silnika benzynowego o mocy 180 KM, silnika elektrycznego o mocy 66,9 kW oraz zestawu baterii litowo-jonowych o pojemności 13,8 kWh. Łączna moc tych urządzeń wynosi 265 KM.

Wiadomości na 6 lipca Kia w pełni odtajniła nowy Sportage Wiadomości 1 lipca Kia ujawniła termin wprowadzenia nowego Sportage na rynek rosyjski

Crossover będzie dostępny z zestawem elektronicznych "asystentów" Kia DriveWise, w skład którego wchodzi adaptacyjny tempomat, działający m.in. na podstawie danych z nawigatora, system zapobiegania kolizjom czołowym, a także system zdalnego parkowania.

Jak już wcześniej ujawniono, Kia Sportage nowej generacji trafi do Rosji w pierwszej połowie 2022 roku. Obecna Kia Sportage jest oferowana w Rosji z silnikami benzynowymi o pojemności 2,0 i 2,4 litra, które rozwijają odpowiednio 150 i 184 KM. Podstawowy silnik może współpracować z manualną skrzynią biegów lub z "automatem", a mocniejszy jest połączony tylko z automatyczną skrzynią biegów. Ceny zaczynają się od 1.762.900 rubli.

Komentarze

Dodaj komentarz