Hyundai Staria minivan zostanie sprowadzony do Rosji: wszystkie szczegóły

Hyundai w pełni odtajnił minivana Staria, który otrzymał nietypowy design w stylu statku kosmicznego, a także bardzo pojemną kabinę z wieloma konfiguracjami. Koreańczycy obiecują, że nowość trafi do Rosji w czwartym kwartale 2021 roku.

Według firmy, Hyundai Staria charakteryzuje się "wybiegającym w przyszłość projektem nadwozia, który przypomina statek kosmiczny". Kluczowym motywem zewnętrznym jest zakrzywiona linia, która ma wywoływać "skojarzenia z pasem światła oświetlającym horyzont Ziemi podczas wschodu słońca widzianego z kosmosu".

Inne charakterystyczne cechy samochodu to nisko umieszczone po bokach reflektory LED, masywny chromowany grill oraz duże panoramiczne szyby tylne o nisko poprowadzonej linii.

Hyundai Staria ma 5253 mm długości, 1997 mm szerokości i rozstaw osi wynoszący 3273 milimetry. Wysokość samochodu wynosi 1990 milimetrów, dzięki czemu "przeciętne dziecko w wieku szkolnym" może stanąć w kabinie na pełnej wysokości.

Samo wnętrze, wykończone wysokiej jakości materiałami, zaprojektowane jest w minimalistycznym stylu. W górnej części konsoli przedniej znajduje się wirtualna deska rozdzielcza zamknięta w osobnej obudowie, natomiast po prawej stronie kierowcy umieszczono 10,25-calowy ekran multimedialny, dotykowy panel sterowania kluczowymi funkcjami pojazdu oraz przyciskowy selektor skrzyni biegów w stylu flagowego crossovera Palisade.

Pod sufitem, pod przednim panelem i w tunelu środkowym samochodu znajduje się wiele schowków do przewożenia różnych drobnych przedmiotów.

Hyundai Staria będzie dostępny w konfiguracjach z 11, 9, 7 miejscami, a także w dwumiejscowej wersji komercyjnej. W wersji 7-miejscowej środkowy rząd można odchylić za naciśnięciem przycisku, a w wersji 9-miejscowej fotele w drugim rzędzie można obrócić o 180 stopni, aby posadzić pasażerów naprzeciwko siebie.

W gamie silników minivana znajdzie się 2,2-litrowy turbodiesel rozwijający 177 KM i 431 Nm momentu obrotowego, a alternatywnie dostępna będzie 3,5-litrowa jednostka benzynowa V6 o mocy 272 KM i 331 Nm. Ten pierwszy może być sparowany z sześciobiegową skrzynią manualną lub ośmiozakresowym automatem, natomiast silnik benzynowy tylko z automatyczną skrzynią biegów.

Wiadomości na 25 marca Cechy nowego minivana Hyundai z kosmicznym designem ujawnione Wiadomości 18 marca Hyundai zaprezentował 11-miejscowego minivana o stylistyce statku kosmicznego

Na liście elektronicznych "asystentów" znajdzie się system monitorowania martwego pola oraz funkcja zapobiegania kolizjom czołowym. Ponadto kierowca będzie mógł obserwować wnętrze za sobą za pomocą szerokokątnej kamery, której obraz będzie wyświetlany na wyświetlaczu multimedialnym.

Na bazie modelu Staria Koreańczycy planują stworzyć całą rodzinę różnych pojazdów, w tym luksusowego minivana dla VIP-ów, karetkę pogotowia i furgonetkę kempingową.

Komentarze

Dodaj komentarz