BMW zapowiada top-endową wersję nowego coupe serii 2

BMW opublikowało zdjęcie teaserowe swojej następnej generacji coupe serii 2. Jak podaje Motor1, jest to model z najwyższej półki od M Performance. Ta modyfikacja samochodu otrzyma sześciocylindrową jednostkę benzynową i napęd na wszystkie koła.

Sam obraz nie jest zbyt pouczający. Jest odciążona maska, agresywny zderzak i nowe felgi. Wcześniej Niemcy pokazali zdjęcia 2-Series coupe, ale tam samochód był zakryty kamuflażem. Nie jest wykluczone, że samochód będzie pozbawiony ogromnych "nozdrzy" osłony chłodnicy z nowej serii 4 Coupe.

Wiosną tego roku producent odtajnił parametry techniczne wersji samochodu o nazwie M240i xDrive. Ta modyfikacja będzie wyposażona w trzylitrową rzędową dwulitrową szóstkę twin-turbo rozwijającą 374 KM. - 34 KM więcej niż jego poprzednik. Silnik będzie sprzężony z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów i układem napędowym na cztery koła, zorientowanym na przenoszenie większości mocy na tylną oś.

Wiadomości na 11 czerwca BMW ogłosiło wzrost cen samochodów w Rosji Wiadomości 29 czerwca BMW zabrało najbardziej ekstremalną wersję nowego M3 na tor Nürburgring. Wideo

Firma twierdzi, że nadwozie jest o 12% sztywniejsze niż w poprzedniej generacji, a rozkład masy jest bliski ideału - prawie 50/50. Wszystkie wersje będą wyposażone w regulowane amortyzatory, a jako opcja dostępne będzie adaptacyjne zawieszenie i tylny mechanizm różnicowy.

Nowe BMW serii 2 Coupe będzie miało swoją premierę podczas Festival of Speed w Goodwood w Wielkiej Brytanii. Słynne targi motoryzacyjne rozpoczną się 8 lipca.

Autonews.ru można teraz czytać również na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz