Toyota prezentuje nowy model Aqua hatchback

Toyota odtajniła hybrydowego hatchbacka Aqua nowej generacji. Samochód jest już dostępny do zamówienia na rynku lokalnym w cenie 1 980 000 jenów (około 1,33 mln rubli).

Po zmianie generacji, samochód przeniósł się na nową platformę TNGA-B. Samochód jest praktycznie niezmieniony pod względem rozmiarów, ale Toyota twierdzi, że hatchback ma znacznie poprawiony komfort jazdy i sztywność nadwozia. Kabina drugiej generacji Aqua otrzymała wykończenia ze sztucznej skóry oraz 10,5-calowy wyświetlacz systemu multimedialnego.

W skład układu hybrydowego wchodzi trzycylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra, który jest również montowany w Toyocie Yaris. Jednostka ta wytwarza 91 koni mechanicznych i 120 Nm momentu obrotowego. Silnik ten jest sparowany z silnikiem elektrycznym o mocy 80 KM i wariatorem.

W skład zestawu hybrydowego wchodzi silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra.

Jako opcja dostępny jest napęd na wszystkie koła. W tym przypadku hatchback jest wyposażony w silnik elektryczny na tylnej osi o mocy do 6,4 KM.

Wiadomości od 15 czerwca Toyota podniosła koszty 7 modeli w Rosji. Tabela Nowe produkty 15 czerwca Toyota Land Cruiser 300: odpowiedzi na główne pytania dotyczące nowości

Podstawowa wersja Aqua wyposażona jest w baterię litowo-jonową o pojemności 4,3 Ah. Topowe wersje modelu otrzymały dwubiegunowy akumulator niklowy, dzięki któremu zużycie paliwa zostało obniżone do 2,8 litra na 100 km. Kierowca ma do dyspozycji zaawansowany tempomat, system hamowania awaryjnego, funkcję automatycznego parkowania oraz system utrzymywania pojazdu na pasie ruchu.

Autonews.ru można teraz czytać również na Telegramie.

Kierowca ma teraz dostęp do 10,5-calowego wyświetlacza systemu multimedialnego. Kabina drugiej generacji Aqua została wykończona skórą syntetyczną. Nowa generacja hatchbacka ma znacznie poprawiony komfort jazdy i sztywność nadwozia

Komentarze

Dodaj komentarz