Elektryczny wóz strażacki za 1 milion dolarów ujawniony na filmie

W Arizonie odbyła się jazda próbna elektrycznego wozu strażackiego. Film z testu został umieszczony w serwisie YouTube. Sądząc po filmie, nowość o nazwie Rosenbauer wygląda bardziej jak autobus z futurystycznym designem. Jak podaje serwis Carscoops, samochód kosztuje około 1 mln dolarów. Jednocześnie cena zwykłego wozu strażackiego wynosi około 700 000 dolarów.

Rosenbauer jest wyposażony w dwa silniki elektryczne Volvo o łącznej mocy 490 KM i momencie obrotowym 50 000 Nm. Ponadto, samochód jest uzupełniony o silnik wysokoprężny o mocy 272 KM, który działa jako generator do ładowania akumulatorów.

Pojazd może być również ładowany z sieci elektrycznej. Ponadto Rosenbauer może być również wykorzystywany jako źródło zasilania za pomocą specjalnego systemu. Dzięki temu pojazd może być wykorzystywany do ładowania wszelkiego rodzaju gadżetów i sprzętu strażackiego. Na razie te pojazdy strażackie zostały dostarczone służbom ratowniczym w Amsterdamie i Berlinie.

Wiadomości na 8 czerwca 2020 r. UAZ opracował wóz strażacki Wiadomości 22 października 2020 r. Ford wprowadził na rynek SUV-a z wężem strażackim i piłą łańcuchową

Wcześniej samochody elektryczne wchodziły do służby głównie we flotach policyjnych na całym świecie. Na przykład, pierwszy "zielony" pickup Tesli o nazwie Cybertruck trafi wkrótce do policji w Dubaju. W Stanach Zjednoczonych policjanci jeżdżą Teslą Model S, a w Rosji rozpoczęto produkcję nowej wersji elektrycznego samochodu Muravy dla Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz