Audi A4 wynajem długoterminowy

Samochód osobowy klasy średniej produkowany przez jeden z najpopularniejszych koncernów na świecie - Volkswagen AG. Model Audi A4 produkowany jest od roku 1994. Pojazd ten oznaczony jest serią B i jest on następcą Audi 80. Od roku 2015 na rynku obecna jest także piąta generacja tego pojazdu. 

Historia modeli Audi A4 zaczęła się od momentu, w którym to nowszy model wchodzący na rynek zastąpił Audi 80. A4 zostało stworzone na całkowicie innej płycie podłogowej. Samochód miał lżejszy design i nowoczesne zawieszenie z przodu. Oznaczenie modelu A4 powstało w wyniku połączenia litery A oraz cyfry oznaczającej klasę samochodu. 

Audi A4 to jeden z najpopularniejszych modelów marki Audi. Jest zarazem jednym z najczęściej wybieranych samochodów Audi w historii całej marki. Warto wspomnieć, że to chwili obecnej wyprodukowano ponad 6 milionów egzemplarzy. Model A4 należy do klasy średniej segmentu premium (segment D). 

Pierwsza generacja A4 B5 posiadała bardzo bogatą ofertę silnikową. Audi A4 B5 zajął trzecie miejsce w plebiscycie Car of the Year w 1996, ustępując modelowi Fiata Bravo oraz Peugeota 406. Model auta przeszedł lifting, a w 2000 roku pojawiła się nowa odmiana silnikowa Audi RS4 B5 w wariancie kombi.

Druga generacja Audi A4 B6 powstała w odmianie sedan i została zaprezentowana w roku 2000. Dwa lata później pojawiła się wersja - kabriolet z miękkim dachem. Model ten został mocno zmodyfikowany w płycie podłogowej koncernu (PL46).

Trzecia generacji modelu Audi A4 B7 rozpoczęła się w roku 2004, była to odmiana sedan oraz kombi. Zmiany konstrukcyjne nie były bardzo znaczące jednak, władze zdecydowały, że nie był to lifting, lecz nowa generacja. 

Czwarta generacja modelu A4 B8 zaczęła się w roku 2007 we Frankfurcie. Model ten cztery lata później przeszedł lifting i do sprzedaży została oddana bardziej terenowa wersja tego modelu auta. 

Piąta i zarazem ostatnia generacja modelu Audi A4 B9 również została przedstawiona we Frankfurcie w roku 2015. Modele aut w porównaniu do swoich poprzedników mocno nabrały na wielkości, utrzymując mniejszą masę. 

audi a4 limousine  linia boczna a4  reflektory przednie led audi a4

wnętrzne audi a4 2019 virtual cockpit  mmi audi s4- sportowy model a4

Wynajem długoterminowy

Wynajem długoterminowy samochodów marki Audi A4 to przede wszystkim elastyczne i dopasowane do potrzeb klienta warunki umowy, na którą składają się obsługa serwisowa, assistance oraz karty paliwowe. Miesięczna rata uzgodniona podczas podpisywania umowy daje gwarancję zawsze stałych kosztów, bez jakichkolwiek dodatkowych opłat.

Audi A4 dane techniczne

Norma Euro Euro 6d-TEMP
Liczba miejsc 5
Liczba drzwi 4
Moc 150 KM, 190 KM, 245 KM
Momen obrotowy 270 Nm, 320 Nm, 370 Nm, 400 Nm
Pojemność skokowa silnika 1968 cm3, 1984 cm3
Rodzaj katalizatora Katalizator (3-drozny)+GPF, SCR+DPF+DOC
Liczba cylindrów 4
Liczba zaworów 4
Skrzynia biegów Automatyczna, Manualna
Napęd przedni, Stały napęd na 4 koła

Komentarze

  1. tylkors
    Odpowiedz

    @001audi-fan naprawde pojemny samochod, zwraca uwage na ulicy jaka masz rate miesieczna?

  2. 001audi-fan (Jacek A4 Avant)
    Odpowiedz

    Podoba mi się odświeżona wersja A4 na wzór modeli A6 i A8. dodano jej sporo charakteru. Sam mam przedliftowy egzemplarz w Audi Perfect lease, zostało mi jeszcze 10 miesięcy spłaty i już się rozglądam za czymś sensownym w kombi z mocnym dieslem. Szkoda, że kokpit nowego A4 nie został zmieniony dlatego pewnie poszukam czegoś innego, 3 lata w jednym wnętrzu wystarczy

Dodaj komentarz

Zobacz również

Audi A3 wynajem długoterminowy
Audi A5 wynajem długoterminowy
Audi A6 wynajem długoterminowy