Lamborghini wprowadzi na rynek nowoczesną wersję supersamochodu Countach

Lamborghini opublikowało teaser nowego supersamochodu, który będzie nowoczesną wersją słynnego Countacha, w swojej aplikacji mobilnej Unica App. Krótki filmik został odkryty przez The Supercar Blog.

Według nieoficjalnych doniesień, odrodzony Countach będzie bazował na modelu 2019 Sian, który był pierwszą produkcyjną hybrydą włoskiej marki. Układ napędowy obejmuje 6,5-litrowy silnik V12 o mocy 785 KM oraz 34-konny silnik elektryczny połączony z przekładnią.

Silnik elektryczny umożliwia pojazdowi poruszanie się z niską prędkością bez zużywania paliwa, na przykład podczas parkowania lub jazdy na wstecznym biegu. W sumie wyprodukowano 63 samochody z nadwoziem coupé i 19 roadsterów.

Wiadomości na 30 lipca Supersamochód Lamborghini Huracan zamieniony w "skoczka na pustyni". Wideo Wiadomości 2 lipca Lamborghini zapowiada pożegnalną wersję supersamochodu Aventador

Wcześniej ujawniono, że wszystkie modele Lamborghini otrzymają zelektryfikowane układy napędowe do końca 2024 roku w ramach planu ograniczenia emisji spalin. W realizację nowego programu zainwestowane zostanie ponad 1,5 mld euro.

Część środków zostanie przeznaczona na opracowanie technologii wykorzystania materiałów kompozytowych w konstrukcji w celu zmniejszenia masy pojazdu, natomiast inne środki zostaną wykorzystane na opracowanie układów napędowych pracujących w cyklu łączonym.

Komentarze

Dodaj komentarz