Wyprzedaż rocznika 2018 – na co można liczyć?

Chcesz kupić nowy samochód w korzystnej cenie? Wyprzedaż rocznika 2018 to dobra okazja na poczynienie sporych oszczędności. Sprawdź, co proponują dealerzy w ramach organizowanej akcji promocyjnej.

W wielu salonach samochodowych wyprzedaż rocznika 2018 powoli dobiega końca. To już ostatni moment, aby nabyć fabrycznie nowy pojazd w cenie dużo niższej od ceny katalogowej.

Wyprzedaż rocznika – czy to opłacalne dla dealerów?

Wyprzedaż rocznika to akcja organizowana na szeroką skalę, która polega na oferowaniu wystawowych pojazdów w bardzo korzystnej cenie. Takie rabaty są opłacalne dla potencjalnych klientów,ale jaki interes mają w tym dealerzy?

Celem wyprzedaży jest pozbycie się dostępnych pojazdów z rocznika 2018. Chodzi nie tylko o zrobienie miejsca na auta najnowsze, ale także o kwestie związane z wynikami sprzedażowymi. Liczy się każda sprzedana sztuka pojazdu – niezależnie od ceny. Ponadto dealerzy mają świadomość, że w kolejnym roku ciężko będzie je sprzedać – stracą sporo na wartości.

Samochód z wyprzedaży rocznikowej z dużym rabatem

Niektóre samochody z wyprzedaży rocznika 2018 można nabyć ze sporym rabatem – nierzadko sięgającym nawet kilkanaście tysięcy złotych. Warto przy tym mieć świadomość, że ostateczną cenę sprzedaży ustala dealer – nie zaś oficjalny importer. Dlatego w różnych salonach samochodowych ten sam model pojazdu może mieć zupełnie inne ceny.

Jeżeli wykazujesz spore zdolności negocjacyjne, być może uda Ci się uzyskać znacznie lepszy rabat w porównaniu z tym podstawowym. Zawsze możesz też zastosować taktykę, w której przedstawiasz dealerowi ofertę otrzymaną od konkurencyjnego salonu samochodowego. Jeśli będzie mu zależeć na sprzedaży – nawet kosztem straty – sporo zaoszczędzisz.

Warto mieć świadomość, że wysokość rabatu zależy także od kilku innych czynników. Może na nią wpływać m.in.:

 • popularność danego modelu pojazdu,
 • dostępna wersja wyposażenia,
 • cena katalogowa konkretnego auta.

Stałą praktyką jest przyznawanie sporych upustów w przypadku większych, lepiej wyposażonych i droższych samochodów. Tutaj można uzyskać rabat rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Przykładowo – rabat dla Toyoty Avensis wynosi nawet do 26,5 tys. zł, podczas gdy na Toyotę Yaris przyznawany jest upust nie wyższy niż 9,15 tys. zł.

Nie tylko obniżki cen...

Wyprzedaż rocznika 2018 to nie tylko znaczne obniżki cenowe. Jeśli nie uda Ci się wynegocjować dodatkowego rabatu, być może otrzymasz dodatkowe benefity. Może to być m.in.:

 • komplet opon zimowych,
 • komplet dywaników welurowych,
 • dodatkowe akcesoria, np. mata do bagażnika,
 • pakiet przeglądów okresowych,
 • ubezpieczenie OC i AC na cały rok.

Samochód z wyprzedaży rocznika –czy to się opłaca?

Wyprzedaż rocznika to wyjątkowa okazja, dzięki której można uzyskać spore upusty cenowe. Trzeba jednak liczyć się z utratą wartości nabywanego pojazdu – nawet, jeśli był on wyprodukowany pod koniec roku. Warto bowiem pamiętać, że w Polsce w dowód rejestracyjny wpisywany jest wyłącznie rok produkcji – auto z początku roku jest tak samo traktowane jako pojazd wyprodukowany w grudniu.

Wyprzedaż rocznika to dobre rozwiązanie dla osób, które w najbliższym czasie nie zamierzają sprzedawać samochodu. W pierwszych latach spadek wartości pojazdu jest najbardziej widoczny.

Warto mieć świadomość, że na wyprzedaży można nabyć wyłącznie konkretne modele aut. Jeżeli nie ma dla Ciebie znaczenia:

 • model,
 • wersja wyposażenia,
 • wersja silnikowa,
 • kolor nadwozia,

akcja wyprzedażowa to korzystne rozwiązanie.

Pamiętaj jednocześnie, że im później zdecydujesz się na zakup, tym mniejsze szanse na znalezienie wymarzonego modelu pojazdu. Udział w wyprzedaży na początku to jednak mniejsze upusty cenowe.

Jak sfinansować zakup auta? Poznaj możliwości

Zakup auta wcale nie oznacza płatności gotówką jako jedynej formy. Wyprzedaż rocznika 2018 daje dostęp do wielu form finansowania, np. kredytu czy leasingu.

 • Kredyt samochodowy

Na korzyść kredytu przemawia wiele argumentów, m.in. brak konieczności angażowania wszystkich oszczędności. Dzięki temu nie musisz obawiać się utraty płynności finansowej w razie nieprzewidzianego wydatku.

Wybierając kredyt samochodowy, zwróć uwagę na konkretne parametry poszczególnych ofert. Ciekawą opcją wydaje się Kredyt SMARTPLAN na nowe auta przygotowany przez Toyota Bank (RRSO 11,48%). Rata niższa nawet o 40%, wkład własny już od 10% i atrakcyjne RRSO 11,48% – oto najważniejsze zalety. Dodatkową korzyścią jest możliwość cyklicznej wymiany samochodu na nowy po 3-4 latach bez angażowania jakichkolwiek środków własnych.

 • Leasing

Leasing konsumencki jest mniej popularny od kredytu, ale również może nieść za sobą wiele korzyści. Raty ustalane są indywidualnie – w zależności od wysokości opłaty wstępnej i wykupu. Na korzyść przemawia m.in. szybka i uproszczona procedura.

Wyprzedaże samochodów z rocznika 2018 nadal trwają. Jeżeli chcesz nabyć pojazd odpowiadający Twoim potrzebom i oczekiwaniom, musisz się spieszyć. W wielu salonach pozostały już tylko pojedyncze egzemplarze.

Komentarze

Dodaj komentarz