Zmodernizowana Skoda Kodiaq jest gotowa do służby w policji i pogotowiu ratunkowym

Brytyjski oddział Skody opublikował zdjęcie zmodernizowanego crossovera Kodiaq, przygotowanego do pracy w różnych służbach ratowniczych. W najbliższej przyszłości będą dostępne specjalne pojazdy dla policji, służb medycznych i straży pożarnej.

Pojazdy serwisowe otrzymały markową kolorystykę, klakson, migające światła na dachu i na obwodzie nadwozia, a także specjalny system komunikacji wewnętrznej zintegrowany z wewnętrznym systemem informacyjno-rozrywkowym z 8,0-calowym ekranem dotykowym. Tylne przedziały pojazdów zostały przystosowane do przewozu różnego rodzaju sprzętu specjalnego.

Brytyjskie służby ratownicze od lat wykorzystują crossovery Skoda Kodiaq jako pojazdy. Na przykład, policja ma RS Sport wersja wyposażona w 240 KM 2,0-litrowy silnik wysokoprężny, 7-biegowa robota i napęd na wszystkie koła. Samochód ten jest w stanie osiągnąć pierwszą "setkę" w 7 sekund, a jego prędkość maksymalna wynosiła 219 km na godzinę.

Podobne pojazdy są na wyposażeniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Warwickshire, Northamptonshire, Derbyshire, Leicestershire i Rutland. Lekarze muszą czasami korzystać z pojazdów, ponieważ loty helikopterów są zabronione w nocy lub przy złej pogodzie.

Wiadomości 16 sierpnia Skoda podaje rosyjskie ceny na odświeżonego Kodiaqa Wiadomości 13 kwietnia Skoda zaprezentowała zmodernizowany model Kodiaq

Jeśli chodzi o zmodernizowanego crossovera Skoda Kodiaq, to zadebiutował on w kwietniu 2021 roku. W ramach restylingu model otrzymał zmodyfikowane nadwozie, unowocześniony system multimedialny, a także mocniejszy silnik dla wersji RS - 240-konna jednostka wysokoprężna została zastąpiona silnikiem benzynowym o mocy 245 KM.

W Rosji produkcja odświeżonej Skody Kodiaq rozpocznie się we wrześniu tego roku, kiedy to model trafi na linię montażową w Niżnym Nowogrodzie. Ceny samochodów będą zaczynać się od 1 961 000 RUB.

Komentarze

Dodaj komentarz