Wypożyczenie samochodu – sposób na bezpieczne podróżowanie w czasach pandemii?

Sytuacja związana z pandemią COVID-19 jeszcze przez długi czas będzie jednym z najważniejszych tematów dotyczących ludzkiego zdrowia i życia, oczywiście w kontekście globalnym. Co nieuniknione, zmieniają i muszą zmieniać się nasze przyzwyczajenia w różnych sferach życia. Czy na podwyższenie własnej ochrony może wpłynąć wypożyczenie samochodu?

Pandemia a sposoby przemieszczania się

Nietrudno zauważyć, że wszystkie wprowadzane przez Rząd obostrzenia związane są w pierwszej kolejności z miejscami, w których może dojść do gromadzenia się ludzi. Z pewnością do grupy tej należy komunikacja miejska. Chociaż uznawana jest za ekologiczną, to w obecnym czasie stanowi pewne zagrożenie w kontekście ekspozycji człowieka na koronawirusy. Dlatego przepustowość autobusów, tramwajów i pociągów została znacząco ograniczona. To przy okazji jasny znak, aby z rozsądku rozejrzeć się za bezpieczną alternatywą.

Nie wszystkich jednak stać na kompleksowe utrzymanie samochodu. Z różnych przyczyn czasem nie jest też możliwe – lub pożądane – wzięcie auta z salonu w kredycie lub leasingu. W takim przypadku ciekawym rozwiązaniem jest tania wypożyczalnia samochodów w Szczecinie, oferująca wynajem średnio- i długoterminowy.

Wypożyczenie samochodu zwiększa nasze możliwości

Oczywiście wciąż trzeba pozostawać uważnym na drodze, stosować się do przepisów, ograniczyć spożywanie alkoholu – to podstawowe przykazania dobrego kierowcy zarówno w aucie własnym, jak i wypożyczonym. W odniesieniu do pandemii COVID-19 zyskuje się jednak bardzo dużo:

  • Intymność podróży. Przemieszczanie się jest możliwe bez kontaktu z innymi osobami, czyli zgodnie z zasadami dystansowania społecznego.

  • Bezpośrednio do celu. Bez przesiadek, konieczności dojścia z przystanku, bez dotykania różnych elementów infrastruktury, mogących stanowić zagrożenie.

  • Większe zakupy. Dysponując autem, można tak rozplanować zakupy, żeby za jednym wyjazdem przywieźć więcej, a tym samym ograniczyć wyjścia do sklepów.

  • Natura w zasięgu. Pomimo pandemii człowiek wciąż potrzebuje kontaktu z przyrodą, wyjścia z mieszkania. Samochodem można swobodnie podjechać dalej, za miasto, a potem odpocząć z dala od skupisk ludzkich.

Co ciekawe, jeśli samochód jest przez wypożyczalnię odpowiednio przygotowany (czytaj: zdezynfekowany), to ten zbiór cech adekwatny jest także do wynajmu krótkoterminowego.

Wypożyczalnia samochodów – sposób na bezpieczeństwo?

Zakup taniego auta używanego? W dobie pandemii wielu Polaków decyduje się na takie właśnie rozwiązanie w ramach substytutu dla podróży komunikacją miejską. Jednak warto pamiętać o tym, że starsze maszyny nie dysponują nowoczesnymi systemami wspierania kierowcy. W tym przypadku wypożyczalnia samochodów CarFree wygrywa w każdym calu – nie dość, że nie trzeba się martwić o finansowe skutki ewentualnych awarii mechanicznych, to nowoczesna flota dodatkowo daje użytkownikowi dostęp do najnowocześniejszych standardów.

Materiał partnera

Komentarze

Dodaj komentarz

Zobacz również

Mercedes-benz najem długoterminowy
Sposoby na tańsze OC