Changan wprowadza do Rosji cztery nowe produkty

Chińska firma Changan planuje rozpocząć sprzedaż czterech nowych produktów na rynku rosyjskim do końca bieżącego roku. Poinformował o tym Autonews.ru oficjalny przedstawiciel marki. Tym samym firma zamierza wprowadzić na nasz rynek dużego crossovera Uni-K. Oficjalna premiera tego samochodu odbyła się na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Guangzhou pod koniec listopada 2020 roku.

Wersja produkcyjna samochodu odziedziczyła cechy modelu Vision-V Concept. Samochód otrzymał wąskie reflektory LED i bezramkową osłonę chłodnicy o skomplikowanym kształcie. Ponadto nowość wyposażona jest w chowane klamki drzwi, nietypowy spojler z podwójnymi światłami hamowania oraz 21-calowe felgi.

Samochód wyposażony jest w 2,0-litrowy, turbodoładowany, czterocylindrowy silnik benzynowy o mocy 233 KM i momencie obrotowym 360 Nm. Silnik współpracuje z ośmiostopniową automatyczną skrzynią biegów i układem napędu na wszystkie koła. Jakie silniki będą dostępne dla rosyjskich klientów, na razie nie wiadomo.

Changan planuje również wprowadzenie na rynek rosyjski tajemniczego sedana. Być może mówimy o modelu Changan Eado. Nie ma jednak jeszcze oficjalnego potwierdzenia tej informacji.

Na koniec przedstawiciel firmy powiedział o możliwej "zmianie zwrotnic CS35PLUS i CS55". Najprawdopodobniej mają one na myśli wprowadzenie na rynek rosyjski zaktualizowanych wersji tych modeli. Wszystkie szczegóły na ich temat są na razie trzymane w tajemnicy.

Artykuł z 1 marca Top 5 chińskich gadżetów oczekiwanych w 2021 r. Zdjęcia i szczegóły Artykuł z 18 czerwca 2020 r. Bardzo fajny Chińczyk: 5 samochodów zaginęło w Rosji

Według danych Stowarzyszenia Europejskich Przedsiębiorców (AEB), w lutym bieżącego roku Changan sprzedał w Rosji 395 swoich pojazdów. Liczba ta jest o 8% niższa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz