Szef Avtovazu wyjaśnia, dlaczego nowa Łada będzie kosztować więcej niż ₽1m

Nowe modele AvtoVAZ, które zostaną opracowane w najbliższych latach, będą kosztować ponad 1 mln rubli. Ujawnił to w rozmowie z magazynem Expert prezes Volga Automobile Plant Nicolas Mor, który podkreślił, że ceny będą odpowiadały jakości i wyposażeniu samochodów.

Zdjęcie: Avtovaz

"Oczekujemy, że odnowiona linia modelowa wprowadzi markę Lada do wyższego segmentu cenowego, przy jednoczesnym utrzymaniu obecności w przystępnej niszy rynkowej. Powiedziałbym, że pierwszym etapem w naszym planie będzie wejście nowych modeli do poziomu cenowego miliona rubli, drugi etap do poziomu 1,2 miliona. Ale na tym poziomie cenowym, samochody Lada będą prezentować wysokie cechy konsumenckie, dobry stosunek jakości do ceny", powiedział Nicolas Mor.

W tym przypadku, szef AvtoVAZ podkreślił, że firma nie zamierza porzucić dostępne samochody. W szczególności Mohr wymienił Ładę Granta, która jest obecnie wyceniana na 530 000 RUB.

Wiadomości 27 lipca Szef AvtoVAZ zdementował plotki o marce Dacia w Rosji Wiadomości 20 lipca Avtovaz ogłosił premierę pięciu nowych pojazdów

Wcześniej Avtovaz zapowiedział, że w ciągu najbliższych czterech lat na rynku pojawi się jednocześnie pięć nowych samochodów tej marki. "Przed nami cztery ważne lata, podczas których wprowadzimy na rynek pięć nowych samochodów marki Lada, a także nowe modele Renault. Dla Łady jest to nowa generacja legendarnej Nivy i zupełnie nowa rodzina w segmencie B - wyjaśnił szef Wołżańskiej Fabryki Samochodów Osobowych, Nicolas Mor.

Przypuszcza się, że kolejnymi nowościami z zapowiadanej piątki będą zmodernizowana Łada Vesta, a także Łada Granta nowej generacji.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz