UAZ podzielił się zdjęciem projektu nowej Bukhanki

Uljanowska Fabryka Samochodów Osobowych zamieściła na swoim oficjalnym profilu na Instagramie kolejne zdjęcie przedstawiające wariację na temat wyglądu samochodu dostawczego UAZ-452 nowej generacji, który znany jest również pod nazwą Bukhanka. Autorem projektu jest artysta Timur Dautov (@weirobird).

Zdjęcie: UAZ

"Cieszymy się, że pojazdy UAZ nie pozostawiają kreatywnych ludzi obojętnymi. Choć praca @weirobird to tylko szkic, to duch i charakter naszej legendarnej Buchanki jest wyraźnie uchwycony przez artystę. Co o tym sądzisz? - Przedstawiciele UAZ-a skomentowali szkic.

Projekt spotkał się z mieszanymi opiniami subskrybentów. Wielu użytkowników zgadza się, że podstawowa koncepcja nie zmieniła się zbytnio od lat 60-tych, a autor "przesadził z poziomem przeszklenia".

Artykuł z 3 stycznia Nowa Bukhanka. Siedem szalonych projektów furgonetek Nowości 9 września 2020 r. Jaka będzie nowa Bukhanka: zdjęcia i wszystkie szczegóły

Ostatnio, Uljanowsk zakład samochodowy regularnie publikuje w swoich sieciach społecznych zdjęcia z możliwym wyglądem następnej generacji UAZ-452, jak również prosząc abonentów o ich opinię na temat tego lub tego projektu. Tymczasem nie ma żadnych oficjalnych danych na temat rozwoju nowej Buchanki.

Oryginalny samochód dostawczy jest produkowany od ponad pół wieku (od 1965 roku) bez większych zmian technicznych i zewnętrznych. Obecny model wyposażony jest w 2,7-litrowy silnik benzynowy, rozwijający 112 KM i 198 Nm momentu obrotowego. Silnik współpracuje z pięciobiegową manualną skrzynią biegów i napędem na wszystkie koła. Ceny za samochód zaczynają się od 817 000 rubli.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz