BMW zaprezentowało nowy pojazd typu crossover. Zostanie sprowadzony do Rosji

BMW ogłosiło rozpoczęcie seryjnej produkcji nowego elektrycznego crossovera iX w zakładzie w Dingolfing w Bawarii. Model ten, między innymi, będzie sprzedawany w Rosji.

Firma wydała ponad 400 milionów euro na modernizację linii produkcyjnej nowego crossovera, która służy również jako miejsce montażu modeli serii 5, 7 i 8. Tutaj rozpocznie się produkcja nowej generacji serii 5 i serii 7, które będą wyposażone w całkowicie elektryczne układy napędowe.

Jeśli chodzi o BMW iX, to zadebiutowało ono jesienią ubiegłego roku, a w marcu tego roku okazało się, że crossover ten będzie oficjalnie sprzedawany w Rosji. Na rynku krajowym model w momencie premiery będzie prezentowany w pojedynczej modyfikacji iX xDrive50, wyposażonej w dwa silniki elektryczne (po jednym na każdą oś), łącznie rozwijające 523 KM i 765 Nm momentu obrotowego.

Wiadomości na 2 czerwca BMW podało cenę elektrycznego crossovera iX dla Rosji Nowe produkty 11 listopada 2020 r. BMW ma elektrycznego crossovera iX. Co wiadomo na ten temat

Samochód ten jest w stanie przyspieszyć ze startu stojącego do 100 km/h w 4,6 sekundy, a jego prędkość maksymalna jest ograniczona siłą rzeczy do 200 km/h. Silniki elektryczne są zasilane przez pakiet akumulatorów o pojemności 111,5 kWh, co daje zasięg 630 km na jednym ładowaniu.

W tej chwili Niemcy otworzyli już zamówienia, ale pierwsze samochody trafią do klientów dopiero na początku 2022 roku. Ceny BMW iX zaczynają się od 8 500 000 RUB.

Komentarze

Dodaj komentarz