Volkswagen ujawnia pierwsze zdjęcie nowego crossovera na bazie Polo

Volkswagen opublikował pierwsze szkice projektowe nowego kompaktowego coupe-crossovera przeznaczonego na rynek europejski, który będzie nosił nazwę Taigo. Oficjalna premiera modelu powinna odbyć się już wkrótce, a sprzedaż ma ruszyć przed końcem 2021 roku.

Zdjęcie: Volkswagen

Firma potwierdziła, że Volkswagen Taigo będzie bazował na modelu Nivus, który zadebiutował w Brazylii latem ubiegłego roku. Jest on z kolei oparty na modułowej platformie MQB-A0, która napędza europejskie Polo hatchback siódmej generacji, a także kompaktowego crossovera T-Cross.

Volkswagen określa tę nowość mianem CUV (Crossover Utility Vehicle), który łączy w sobie podwyższone siedzenia w kabinie, duży prześwit i sportową sylwetkę nadwozia. Samochód będzie miał około 4,260 mm długości, co czyni go konkurentem dla Toyoty C-HR.

W gamie silnikowej Volkswagena Taigo znajdą się turbodoładowane silniki benzynowe, które nie są jeszcze dostępne. Oczekuje się, że zakres będzie obejmował 1,0-litrowe silniki trzycylindrowe o mocy 95 i 110 KM, podczas gdy szczytem zakresu może być 1,5-litrowa turbodoładowana czwórka o mocy 150 KM. Nie będzie wariantów z silnikiem wysokoprężnym lub hybrydowym.

Wiadomości od 22 marsz Volkswagen podaje ceny na specjalne Polo dla fanów piłki nożnej Wiadomości 28 maja 2020 r. Volkswagen ujawnił najmniejszego cross-coupe'a na bazie Polo

W wyposażeniu standardowym samochodu znajdzie się przednia optyka LED, natomiast za dodatkową opłatą dostępna będzie wirtualna deska rozdzielcza oraz szereg zaawansowanych elektronicznych "asystentów".

Taigo będzie w pełni produkowane w fabryce w Pampelunie w Hiszpanii, gdzie wytwarzane są również hatchbacki Polo i crossovery T-Cross.

Autonews.ru można teraz czytać również na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz