Lada Niva Travel zostanie sprowadzona do Ameryki Południowej

Boliwijski dealer samochodowy Bolivian Auto Motors z Santa Cruz de la Sierra ogłosił rychłe rozpoczęcie sprzedaży w kraju Ameryki Południowej rosyjskiego SUV-a Lada Niva Travel. Stosowny komunikat w tej sprawie pojawił się na stronie firmy na Facebooku.

Lada Niva Travel, która zadebiutowała w Rosji pod koniec 2020 roku, otrzymała przednie nadwozie w stylu crossovera Toyota RAV4. W tym samym czasie techniczne farsz nie został zmieniony: samochód jest oferowany z tym samym 1,7-litrowy 80-konna jednostka, działając w parze z pięciobiegową manualną skrzynią biegów, stały napęd na wszystkie koła z dwuzakresowej skrzyni biegów transferu i blokady centralnego mechanizmu różnicowego. Samochód terenowy, którego prześwit wynosi 220 mm, jest w stanie pokonać bród o głębokości 0,5 metra.

Ceny i dokładne daty pojawienia się nowej Łady Niva Travel w Boliwii nie zostały jeszcze ogłoszone. Wcześniej wiadomo było, że model ten zaczął być dostarczany do Czech, gdzie SUV kosztuje znacznie więcej niż w Rosji.

Wiadomości 9 lutego Rozpoczęcie sprzedaży nowej Łady Niva Travel w Rosji Jazdy próbne 4 lutego Nowa Łada Niva Travel: pierwsze wrażenia za kierownicą

Najtańsza wersja modelu będzie kosztować 347,6 tys. koron czeskich (ok. 1,2 mln) bez VAT, ale z podatkami nabywca będzie musiał zapłacić 420 tys. koron (1,44 mln rubli). To prawie dwa razy drożej niż samochód kosztuje w Rosji, gdzie ceny za nowość zaczynają się od 762 900 rubli.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Wpis na facebooku autorstwa BolivianAutomotorsbolivia

Komentarze

Dodaj komentarz