Volkswagen zapowiada nowego elektrycznego crossovera

Volkswagen opublikował zdjęcia zakamuflowanego prototypu nowego elektrycznego crossovera ID.5 w sportowej wersji GTX. Samochód będzie miał swoją oficjalną premierę we wrześniu 2021 roku podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Monachium.

Jak dowiedzieliśmy się wcześniej, Niemcy będą produkować najmocniejsze i najszybsze wersje swoich samochodów elektrycznych pod oznaczeniem GTX - analogicznie do skrótów GTE, GTI i GTD stosowanych odpowiednio dla sportowych hybryd, aut benzynowych i wysokoprężnych.

Jeśli chodzi o crossovera ID.5, to będzie on "bardziej stylową wersją" modelu ID.4, od którego odróżniać go będzie sylwetka nadwozia przypominająca coupe, obniżone tylne szyby i sportowe okładziny aerodynamiczne.

Według wstępnych doniesień, Volkswagen ID.5 GTX będzie wyposażony w dwa silniki elektryczne - po jednym na każdej osi - dzięki czemu pojazd będzie miał napęd na wszystkie koła. Łączna moc tych jednostek wyniesie 300 koni mechanicznych. Pakiet akumulatorów litowo-jonowych o pojemności 77 kWh będzie w stanie przejechać około 500 kilometrów bez konieczności doładowywania baterii.

Wiadomości na 29 kwietnia Volkswagen ID.4 crossover otrzyma jednostkę o mocy 300 KM i napęd na wszystkie koła Wiadomości 29 lipca Volkswagen zaprezentował nowego crossovera coupe bazującego na Polo

Charakterystyka dynamiczna nowości nie została jeszcze nazwana. Dla przykładu, crossover ID.4 w wersji zbliżonej do wersji GTX jest w stanie osiągnąć "setkę" w 6,2 sekundy, a jego prędkość maksymalna jest przymusowo ograniczona do 180 km/h.

Produkcja seryjna Volkswagena ID.5 GTX rozpocznie się w 2022 roku. Model ten będzie jednym z wielu nowych samochodów elektrycznych marki, które stopniowo będą wypierać samochody z silnikami spalinowymi. Niemcy oczekują, że do 2030 r. nawet 70% ich sprzedaży będzie pochodziło z pojazdów o zerowej emisji.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz