Lada Granta zostaje zmodyfikowana pod kątem ładunku

Przygotowana została nowa wersja cargo Łady Granta z nadwoziem typu pickup. Twierdzi się, że nowość o rozstawie osi 3.250 milimetrów jest w stanie przewieźć do 920 kg ładunku. Zdjęcia pojazdu pojawiły się na Instagramie "Project Karelia". Samochód został opracowany przez firmę VIS-Auto, która specjalizuje się w produkcji różnych wersji modelu Lada.

Według rosyjskiego Car podstrona na VKontakte, w tej chwili nowość jest przygotowywany do certyfikacji. Po otrzymaniu homologacji typu pojazdu (VTA), firma będzie mogła rozpocząć produkcję i sprzedaż samochodu.

Według portalu Samara "Autobroker", pojazd został zbudowany na bazie standardowego pick-upa VIS-2349, z którego nowy model w całości zapożyczył kabinę. W razie potrzeby platformę ładunkową można przykryć namiotem lub przekształcić w pomieszczenie mieszkalne.

View this post on Instagram

Pod maską małej ciężarówki zostanie zamontowany 1,8-litrowy silnik benzynowy o mocy 177 KM. Dodatkowo pojazd będzie wyposażony w instalację LPG.

Wiadomości 17 sierpnia Lada Granta staje się rzadkością w Rosji Wiadomości 4 sierpnia Masowa sprzedaż wyposażonej w smartfon Łady Granta rozpocznie się w sierpniu

Wcześniej firma VIS-Auto przygotowała modyfikację z wysokim dachem dla zmodernizowanej Łady Largus kombi. Samochód otrzymał duży wentylowany szyberdach, dodatkowy parownik klimatyzacji oraz dwustrefowy system klimatyzacji.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz