Szczegóły dotyczące silników dla przeprojektowanej Toyoty Camry na rynek rosyjski zostały ujawnione

Toyota otrzymała świadectwo homologacji typu pojazdu (GVOTS) dla przeprojektowanego sedana Camry. Certyfikat wejdzie w życie 26 marca, po czym Japończycy będą mogli rozpocząć sprzedaż tego modelu w Rosji.

Po restylingu popularny sedan będzie oferowany na naszym rynku z nowymi silnikami. Sądząc po dokumencie, odświeżona Camry otrzyma 2,0-litrowy silnik benzynowy M20A-FKS. Moc jednostki wynosi 150 KM i 206 Nm momentu obrotowego. Silnik będzie pracował w połączeniu z wariatorem. Jednostka ta zastąpi 2,0-litrowy silnik atmosferyczny o mocy 150 KM i momencie obrotowym 196 Nm.

Do gamy dołączy również 2,5-litrowy silnik A25A-FKS o mocy 200 KM i 243 Nm momentu obrotowego. Jednostka ta będzie współpracować z ośmiobiegową skrzynią biegów. Topowe wersje pojazdu będą wyposażone w 3,5-litrową jednostkę V6 o mocy 249 KM i 356 Nm momentu obrotowego. Skrzynia biegów to ośmiobiegowy automat.

Wideo 24 grudnia 2020 r. Zakup Toyoty Camry: ceny, dostępność, koszty ubezpieczenia kadłuba Wiadomości 10 lutego. Toyota ujawnia Camry 2021: cyfrowa deska rozdzielcza, alarm antykradzieżowy i więcej

Wcześniej Toyota ujawniła przeprojektowaną Camry przeznaczoną na rynek chiński. Zewnętrznie różni się od zmodernizowanej Camry dzięki innemu zderzakowi i nowemu grillowi.

Obecnie w sprzedaży w Rosji znajduje się przedliftingowana Toyota Camry, która jest montowana w zakładach koncernu w Sankt Petersburgu. Ceny samochodu zaczynają się od 1.793.000 rubli. Topowa wersja sedana będzie kosztować co najmniej 2.788.000 rubli.

Według Stowarzyszenia Europejskich Przedsiębiorstw (AEB), Toyota Company sprzedała w Rosji 1.845 sedanów Camry w lutym wobec 2.425 rok wcześniej.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz