Crossovery Nissana z autopilotem poziomu 1 wprowadzone na rynek rosyjski

Nissan ogłosił rozpoczęcie w Rosji produkcji crossoverów Qashqai i X-Trail z systemem wspomagania kierowcy ProPilot, który odpowiada poziomowi 1 autopilota. Produkcja samochodów została uruchomiona w zakładzie w Sankt Petersburgu.

System ProPilot to adaptacyjny tempomat, który pozwala samochodowi samodzielnie przyspieszać i hamować na autostradzie, automatycznie utrzymując odległość od poprzedzającego go pojazdu.

Obejmuje on również aktywny system utrzymywania pasa ruchu oraz asystenta jazdy w korku, który automatycznie zatrzymuje się lub zaczyna poruszać zgodnie z ruchem ulicznym. Kierowca musi trzymać ręce na kierownicy przez cały czas i być gotowy do przejęcia kontroli w każdej chwili.

System ProPilot został specjalnie dostosowany do warunków rosyjskich: w ramach testów samochody z pierwszym poziomem autopilota przejechały ponad 30.000 km po drogach "od Krymu do Władywostoku".

Ponadto do produkowanych w Rosji crossoverów Qashqai i X-Trail dodano system Nissan Connected Services, który umożliwia kierowcy sterowanie szeregiem funkcji samochodu za pomocą smartfona przy użyciu specjalnej aplikacji mobilnej. Gadżet może na przykład służyć do zdalnego uruchamiania silnika i odblokowywania drzwi, śledzenia położenia samochodu i wyznaczania z wyprzedzeniem najlepszych tras na nawigatorze.

Wiadomości na 18 lutego Nissan przedstawił Qashqai nowej generacji Wiadomości 1 września 2020 r. Nissan ogłosił rosyjskie ceny na zmodernizowanego crossovera X-Trail

Nissan Qashqai crossover jest dostępny w Rosji z 1,2-litrowym silnikiem turbodoładowanym o mocy 115 KM oraz z silnikiem 2,0-litrowym o mocy 144 KM. Gama jednostek napędowych Nissana X-Trail obejmuje silniki 2,0- i 2,5-litrowe o mocy odpowiednio 144 i 171 KM, a także 1,6-litrowy turbodiesel o mocy 130 KM. Ceny Nissana Qashqai zaczynają się od 1 477 000 RUB, a model X-Trail będzie kosztował co najmniej 1 824 000 RUB.

Komentarze

Dodaj komentarz