Nowa Lada Vesta FL w wersji podstawowej: pierwsze zdjęcia

W Togliatti rozpoczęły się testy zmodernizowanych wagonów towarowych Lada Vesta (FL) w początkowych konfiguracjach. Pierwsze zdjęcia szpiegowskie samochodów zostały opublikowane przez sub-publikę informacyjną Avtograd.

Foto: Avtograd news / vk.com

Lada Vesta FL w wersji podstawowej będzie różnić się od "starszych" wersji kratą z pionowymi prętami zamiast wzoru w postaci dużego plastra miodu, reflektorem zespolonym, w którym dioda będzie tylko światłem mijania, a także wytłoczonymi kołami. W kabinie pojawi się uproszczony system multimedialny - bez podłużnego płaskiego wyświetlacza.

Gama jednostek napędowych ma obejmować silnik Avtovaz o pojemności 1,6 litra i mocy 106 KM oraz silnik Renault o tej samej pojemności skokowej i mocy 113 KM. Według nieoficjalnych doniesień, w gamie może pojawić się zmodernizowany silnik o pojemności 1,8 litra, którego moc zostanie zwiększona do 136 koni mechanicznych.

Wiadomości od 7 maja Lada Vesta FL: nowe zdjęcia i szczegóły Wiadomości 9 czerwca Zaktualizowana Łada Vesta sfotografowana obok zmodernizowanego sedana

Zewnętrznie Lada Vesta FL będzie się różnić od obecnej wersji zwężoną przednią optyką, prostokątnymi światłami przeciwmgielnymi, zmodyfikowanymi światłami, a także nowym przednim zderzakiem, w którym zostaną zintegrowane czujniki parkowania. W kabinie pojawi się nowa kierownica i zmodernizowana deska rozdzielcza. Dla wyższych wersji dostępny będzie oddzielny tablet z wyświetlaczem multimedialnym.

Premiera Łady Vesta FL może odbyć się pod koniec tego roku. W tym samym czasie Avtovaz wcześniej powiedział, że sprzedaż zaktualizowanej rodziny rozpocznie się dopiero w 2022 roku.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz