Volkswagen ujawnia 207-konną wersję przeprojektowanego Polo

Volkswagen zaprezentował usportowioną wersję przeprojektowanego Polo hatchback na rynek europejski. Wariant GTI, tradycyjnie najmocniejszy i najszybszy w gamie, zadebiutował dwa miesiące po premierze standardowego modelu.

Podobnie jak konwencjonalne Polo, wariant GTI otrzymał wygląd w stylu rodziny Golfa ósmej generacji, w tym zmodyfikowane reflektory LED, wizualnie zjednoczone przez pasek LED wzdłuż grilla. Wersję sportową od standardowego hatchbacka odróżniają specjalne felgi, czerwone zaciski hamulcowe, plakietki "GTI" i podwójne końcówki rur wydechowych.

Jeśli chodzi o wnętrze, przednia część nadwozia jest połączeniem czerwieni i czerni. Do dyspozycji kierowcy jest wirtualna deska rozdzielcza oraz system informacyjno-rozrywkowy z 8-calowym ekranem dotykowym (za dopłatą 9,2-calowy). Opcjonalnie dostępne są sportowe fotele przednie z podwyższonym podparciem bocznym.

Pod względem technicznym, modyfikacja GTI różni się od standardowych wariantów sztywniejszym zawieszeniem z obniżonym prześwitem oraz elektronicznie sterowanym przednim mechanizmem różnicowym.

Wiadomości na 22 kwietnia. Volkswagen Polo zyskuje nadwozie w stylu Golfa i matrycowe reflektory Wiadomości 22 marca Volkswagen podaje ceny Polo specjalnie dla fanów piłki nożnej

Zaktualizowany Volkswagen Polo GTI jest wyposażony w ten sam 2,0-litrowy czterocylindrowy turbodoładowany silnik benzynowy rozwijający moc 207 KM i 320 Nm momentu obrotowego. Silnik współpracuje z siedmiobiegową, dwusprzęgłową, zrobotyzowaną skrzynią biegów. Hatchback może przyspieszyć ze startu stojącego do setki w 6,5 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 240 km na godzinę.

Ceny zaktualizowanego Volkswagena Polo GTI oraz europejskie daty wprowadzenia na rynek zostaną ogłoszone w późniejszym terminie. W Rosji takie samochody nie są dostarczane oficjalnie - na rynku krajowym Volkswagen Polo jest prezentowany jako osobny model z nadwoziem "liftback".

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz