Niedobór samochodów Lada, premiera Genesis GV70 i więcej. Aktualności samochodowe dnia

Lada Granta stała się rzadkością w Rosji

Rosyjscy dealerzy marki Lada borykają się z brakiem samochodów z rodziny Granta - w całym kraju zaobserwowano niedobór samochodów. Pracownik firmy dealerskiej powiedział agencji RIA Novosti, że niedobór samochodów potrwa do początku września 2021 roku, dlatego kupujący mogą spodziewać się przesunięcia zainteresowania w kierunku samochodów używanych. Lada Granta od dawna utrzymuje tytuł najpopularniejszego modelu w Rosji. W okresie od stycznia do lipca 2021 roku sprzedał 82 100 pojazdów, czyli o około 15 000 więcej niż jego najbliższy konkurent, Łada Vesta.

Zdjęcie: AvtoVAZ

W tym tygodniu, 16 sierpnia, zakończył się urlop firmowy w AvtoVAZ. Jednak okazało się, że zakład w Togliatti natychmiast ogłosił dni przestoju. Na przykład, Granta nie będzie produkowana przez około tydzień. 20 sierpnia zakończy się montaż Łady Largus i XRay, a także Renault Logan i Sandero. Przerwa w produkcji spowodowana jest brakiem komponentów elektronicznych, który to problem Wołga Automobile Plant ma nadzieję rozwiązać w przyszłym miesiącu.

Nowe OC pułapką dla uczciwych kierowców

Autonews.ru dowiedział się, że niektórzy rosyjscy kierowcy zaczęli skarżyć się na wypadki z powodu sfałszowanych polis ubezpieczeniowych CMTPL. Nawet inspektorzy nie są w stanie stwierdzić autentyczności dokumentów, a o ich ważności dowiadują się dopiero po odwołaniu się do samych ubezpieczycieli. Ofiarą oszustw padli nawet sami policjanci drogówki. Na przykład, jeden z inspektorów podzielił się własnym przykładem taksówki, która zderzyła się z samochodem patrolowym, a inspektorzy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, udokumentowali wypadek. Gdy zwrócił się do firmy ubezpieczeniowej o odszkodowanie, okazało się, że polisa została sfałszowana.

Foto: Autonews.ru

Związek pośrednio potwierdza - jeśli kierowca chce mieć pewność co do ważności polisy OC drugiej strony wypadku, powinien sam ją sprawdzić na miejscu. Najlepszym sposobem na ochronę sumiennego kierowcy będzie aplikacja "OSA Policy Assistant" pobrana na smartfona, która automatycznie sprawdza polisę właścicieli pojazdów uczestniczących w wypadku drogowym" - powiedział portalowi Autonews.ru pracownik RAMI.

W Rosji ruszyła produkcja najmniejszego crossovera Genesis

W kaliningradzkim zakładzie Avtotor rozpoczęła się produkcja seryjna nowego crossovera Genesis GV70, który stał się najmniejszym SUV-em w gamie submarki premium Hyundai. Informuje o tym "Autostat" powołując się na serwis prasowy fabryki. Ceny za nowość, która może konkurować o nabywców z Audi Q5, BMW X3 i Mercedes-Benz GLC wahają się od 4.150.000 rubli do 6.150.000 rubli. Podstawowym silnikiem dla tego modelu jest 2,2-litrowy turbodiesel o mocy 199 KM. 2,0 litrowa benzynowa "turbo czwórka", która została specjalnie zdeformowana dla Rosji z 304 do 249 koni mechanicznych, podąża w linii. Na szczycie gamy znajduje się doładowana jednostka V6 o pojemności 3,5 litra, generująca 379 KM. Wszystkie jednostki współpracują z ośmiostopniową automatyczną skrzynią biegów i napędem na wszystkie koła.

Zdjęcie: Genesis

Dla modelu Genesis GV70 dostępnych jest pięć pakietów. Podstawowa wersja crossovera wyposażona jest w 10 poduszek powietrznych, system wspomagania ruszania pod górę, czujnik świateł, dwustrefową klimatyzację, kamerę cofania oraz system infotainment z 14,5-calowym ekranem dotykowym. Starsze" wersje posiadają pełną gamę nowoczesnych systemów wspomagających, w tym adaptacyjny tempomat z funkcją uczenia maszynowego, który będzie w stanie dostosować się do stylu jazdy kierowcy.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz