Rzadki Maybach Samuela Eto'o idzie na sprzedaż za 1 mln dolarów

Holenderski dealer samochodowy Gallery Aaldering wystawił na sprzedaż bardzo rzadkiego Maybacha 57S Coupe od niemieckiego producenta nadwozi Xenatec. Samochód, wykonany na specjalne zamówienie słynnego piłkarza Samuela Eto'o, został wyceniony na 795 tys. euro lub 956 tys. dolarów, podała publikacja Carscoops, która znalazła ogłoszenie.

Luksusowe coupe kameruński napastnik otrzymał w czerwcu 2010 roku, kiedy grał w Interze Mediolan, z którego wkrótce przeniósł się do Anzhi Makhachkala. Sprzedający twierdzi, że karoseria, wnętrze i wyposażenie techniczne są w idealnym stanie, gdyż przez 11 lat przejechano na nim zaledwie 13,5 tys. km.

Maybach 57S Xenatec Coupe Samuela Eto'o ma czarne nadwozie w kolorze Baltic Black, srebrne felgi oraz wnętrze wykończone białą skórą i włóknem węglowym. Na liście wyposażenia znajdują się: nawigacja satelitarna, system audio Bose, telefony z przodu i z tyłu, lodówka do szampana, podgrzewane i wentylowane fotele oraz inne systemy z najwyższej półki na rok 2010.

Maybach 57S Coupe

W 2010 roku niemiecki warsztat Xenatec, we współpracy z Daimlerem, opracował własne coupe na bazie luksusowej limuzyny Maybach 57S. Samochód wyposażony był w nadbiegający sześciolitrowy silnik V12 o mocy 612 KM, współpracujący z pięciobiegową automatyczną skrzynią biegów.

Wiadomości od 12 maja Nowy Mercedes-Maybach Klasy S otrzyma silnik V12 Wiadomości na 28 stycznia Rzadki Maybach dla Muammara Kaddafiego zostanie sprzedany za 1 mln euro

W planach było wydanie 100 takich pojazdów, ale niemieckie studio było w stanie złożyć tylko 8 sztuk. W 2012 roku zarząd koncernu Daimler podjął decyzję o likwidacji Maybacha jako niezależnej marki, a produkcja samochodów została wstrzymana.

Jeden z samochodów został wykonany specjalnie dla libijskiego przywódcy Muammara Kaddafiego. Nigdy nie trafił do klienta, gdyż w 2011 roku w wyniku wojny domowej w Libii obalono rząd Kaddafiego, a on sam zginął. Na początku 2020 roku samochód został wystawiony na sprzedaż za 961,9 tys. euro.

Komentarze

Dodaj komentarz