Marka MG stworzy supersamochód dla zoomerów

Chińsko-brytyjska marka MG, należąca do SAIC, opublikowała teasery nowego koncepcyjnego supersamochodu o nazwie Cyberster. Firma zauważa, że samochód został zaprojektowany z myślą o pokoleniu Z lub zoomers - ludzi urodzonych w 2000 roku.

W projektowaniu supersamochodu brali udział eksperci z chińskiej strony internetowej Bilibili, na której użytkownicy dzielą się filmami poświęconymi anime, komiksom i grom komputerowym. Sądząc po zdjęciach, MG Cyberster otrzyma nietypowe wnętrze z dwoma dzielonymi fotelami i kierownicą w kształcie litery W z przyciskami w stylu joysticków z konsol do gier.

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, będzie to samochód z otwartym dachem, o minimalistycznym designie, którego jednym ze znaków rozpoznawczych będą rozpórki bezpieczeństwa w kształcie turbin lotniczych.

Według nieoficjalnych informacji, MG Cyberster będzie wyposażony w jednostkę elektryczną. Samochód będzie miał zasięg ponad 800 kilometrów bez ładowania.

Wiadomości W dniu 19 marca MG prezentuje elektrycznego crossovera o nazwie Marvel R Wiadomości 8 sierpnia 2018 r. Marka MG wprowadziła na rynek konkurenta dla Nissana Qashqai

MG już wcześniej ujawniło nowego elektrycznego crossovera o nazwie Marvel R. Samochód rozpocznie sprzedaż w Europie w maju tego roku.

MG Marvel R jest wyposażony w jeden silnik elektryczny na przedniej osi i dwa na tylnej. Łącznie jednostki napędowe rozwijają moc 288 KM i moment obrotowy 665 Nm. Dzięki silnikom crossover rozpędza się ze startu stojącego do 50 i 100 km/h w czasie odpowiednio 1,9 i 4,9 sekundy, a prędkość maksymalna samochodu wynosi 200 km/h.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz