W ciągu dwóch tygodni 18 firm zmieniło ceny samochodów w Rosji

W ciągu dwóch tygodni, od 1 do 15 czerwca 2020 r., 18 producentów samochodów zmieniło ceny swoich modeli w Rosji. Informują o tym analitycy portalu Price Auto. Według nich, wiele firm przerobiło metkę cenową dla całej gamy modeli na naszym rynku. W chwili obecnej w Rosji działają 52 firmy.

Według agencji analitycznej "Avtostat", UAZ zdecydował się podnieść ceny dla całej linii modelowej. Następnie samochody rosyjskiej marki podrożały od 2,7% do 3,9%. Z kolei ceny wszystkich samochodów Subaru na rynku rosyjskim wzrosły o 3,4-7,3%. Wreszcie, submarka premium Hyundai, Genesis, również zmieniła cenniki dla wszystkich samochodów. Koszt samochodów koreańskich wzrósł o 1,1-2,4%.

Wiele firm podniosło ceny na większość samochodów sprzedawanych w Rosji. Wśród nich są Cadillac (o 7,6-11%), Chevrolet (o 1,5-8,7%), Geely (o 2,0-2,9%) i Hyundai (o 0,4-0,9%). Toyota, Lexus, Chery, Kia, Volkswagen, Skoda i Mercedes-Benz są dotknięte wzrostem cen tylko w przypadku niektórych modeli i konfiguracji. Ceny niektórych samochodów tych marek wzrosły o 0,4% do 3,1%.

Artykuł 16 czerwca 2020 r. Samochody, które można kupić po obniżonych cenach. Tabela Artykuły 15 czerwca 2020 r. Duże sedany poniżej 2 milionów rubli. Co wybrać?

W czasie pandemii Rosja przestała funkcjonować. W tym okresie dealerzy zostali zmuszeni do ograniczenia fizycznej sprzedaży samochodów. W tym samym czasie wiele marek uruchomiło internetową sprzedaż samochodów. Tymczasem, Ministerstwo Przemysłu i Handlu powiedział, że najlepsze oferty na nowe rosyjskie samochody dla klientów będą dostępne po zniesieniu reżimu ograniczeń i dealerów otwarte.

12 maja w całym kraju zakończył się okres dni wolnych od pracy. Następnie w wielu regionach Rosji zostały otwarte salony samochodowe. Od 1 czerwca wszystkie salony dealerskie w Moskwie również zaczęły pracować pełną parą i sprzedawać samochody.

- Władze mówią, kiedy najbardziej opłaca się kupić nowy samochód

- "Czekamy na podwyżkę cen". Otwarcie salonów samochodowych w Moskwie

Komentarze

Dodaj komentarz