Changan wprowadzi crossovera Uni-K do Rosji do końca roku

Chiński Changan planuje w drugiej połowie roku wprowadzić do Rosji nowego dużego crossovera o nazwie Uni-K. Firma ogłosiła to na swoim oficjalnym Instagramie, odpowiadając na istotne pytanie jednego z użytkowników.

Zdjęcie: chinese-cars.rf

Nowość miała swoją premierę jesienią ubiegłego roku na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Guangzhou pod koniec listopada 2020 roku. Stylistyka crossovera nawiązuje do modelu Vision-V Concept. Uni-K wyposażony jest w wąskie reflektory LED, bezramkowy grill o skomplikowanym kształcie oraz nietypowy spojler z podwójnymi światłami hamowania.

Pod maską samochodu zamontowano bezalternatywny, 2,0-litrowy, turbodoładowany, czterocylindrowy silnik benzynowy. Jednostka ta generuje moc 233 KM i moment obrotowy 360 Nm. Silnik współpracuje z ośmiostopniową automatyczną skrzynią biegów i układem napędu na wszystkie koła.

Wcześniej firma mówiła też o "zmianie zwrotnic CS35PLUS i CS55". Najprawdopodobniej chodzi o wprowadzenie na rynek rosyjski odświeżonych wersji tych modeli. Nie są jednak znane dokładne daty ich pojawienia się. W Changan powiedział tylko, że "daty są nadal w fazie dyskusji.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz