Toyota prezentuje nowy, seryjnie produkowany model budżetowy

Toyota zaprezentowała nowy budżetowy model segmentu A przeznaczony na rynek europejski, który będzie następcą małego hatchbacka Aygo. Do tej pory Japończycy pokazali jedynie koncept przyszłego modelu o nazwie Aygo X Prologue. Jak podaje serwis Carscoops, premiera seryjnej wersji wysokiego hatchbacka odbędzie się pod koniec tego roku lub na początku 2022.

Prototyp z dużym prześwitem wygląda bardziej jak crossover. Samochód posiada masywne nadkola, agresywne zderzaki, chowane klamki, nietypowe przednie światła, pionowe reflektory, relingi dachowe i duże koła. Piąte drzwi są całkowicie przeszklone.

Lusterka boczne mają zintegrowane kamery akcji do robienia zdjęć z przejażdżek, a w tylnym zderzaku zintegrowano specjalny uchwyt do mocowania rowerów. Zdjęcia wnętrza hatchbacka nie zostały jeszcze ujawnione.

Nowość oparta jest na nowej platformie GA-B - "młodszej" modyfikacji globalnej architektury TNGA, przeznaczonej dla kompaktowych samochodów z napędem na przednią oś.

Wiadomości od 15 marca Toyota ogłosiła premierę nowego crossovera Wiadomości 10 marca Toyota ogłosiła premierę tajemniczego nowego pojazdu

Wszystkie inne szczegóły techniczne są utrzymywane w tajemnicy. Toyota powiedziała tylko, że będzie on oferowany z klasycznym silnikiem spalinowym "aby utrzymać atrakcyjną cenę dla klientów". W segmencie małych samochodów następca Toyoty Aygo dołączy do Yarisa hatchback, który zwyciężył w konkursie na Europejski Samochód Roku, oraz do małego crossovera Yaris Cross, który trafi na linię montażową pod koniec 2022 roku.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz