Toyota zapowiada premierę nowego Land Cruisera 300

Bliskowschodni oddział Toyoty opublikował w serwisie YouTube krótki film zapowiadający premierę SUV-a Land Cruiser nowej generacji. Pojazd, który będzie nosił indeks "300", zadebiutuje 9 czerwca.

Zdjęcie: Toyota

Dzięki licznym zdjęciom szpiegowskim wiadomo już, że SUV zachowa tradycyjny kształt nadwozia, ale otrzyma bardziej wypukłą maskę, powiększony grill z poziomymi listwami i zwężoną optykę diodową.

Toyota Land Cruiser 300 powstanie na specjalnej modyfikacji nowej modułowej platformy TNGA-F, która jest również podstawą dla następnej generacji pickupa Tundra. Jednocześnie ciężarówka nadal będzie miała konstrukcję ramową, ciągłą oś tylną i stały napęd na wszystkie koła z funkcją step-down.

W modelu tym zabraknie jednak ośmiocylindrowych silników, które zostaną zastąpione doładowanymi szóstkami. Do gamy dołączy nowy, podwójnie turbodoładowany silnik benzynowy V6 o pojemności 3,5 litra, generujący moc 415 KM i moment obrotowy 650 Nm. Ponadto SUV będzie oferowany z silnikiem wysokoprężnym o pojemności 3,3 litra, który rozwija moc 309 KM i moment obrotowy 700 Nm. Oba silniki będą sparowane z 10-biegową automatyczną skrzynią biegów.

Nowości 17 marca "Toyota podąża we właściwym kierunku". Co mówią o nowym Land Cruiserze 300 Nowe produkty 20 maja Nowa Toyota Land Cruiser 300: pełne informacje o SUV-ie

Jeśli chodzi o wnętrze, na przednim panelu zostanie zamontowany duży, 12-calowy, dotykowy system infotainment, a do sterowania klimatem i multimediami będą służyły analogowe przyciski.

Toyota zaprzestała produkcji obecnego modelu Land Cruiser 200, który był produkowany przez prawie 15 lat - od 2007 roku. Seryjna produkcja nowego samochodu terenowego powinna ruszyć do końca bieżącego roku.

Autonews.ru można teraz czytać również na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz